Kardeş cemiyetten AGC ziyareti

Kardeş cemiyetten AGC ziyareti

Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin 'Kardeş Cemiyeti' olan PresseClubNurnberg (Nürnberg Basın Kulübü) Yönetim Kurulu üyeleri Dieter Bart ve Joachim Hauck cemiyete ziyarette bulundu.

01 Temmuz 2019 - 14:53

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile geçtiğimiz yıllarda ortak programlarda bulunan ve AGC'nin Kardeş Cemiyeti olan Nürnberg Basın Kulübü'nün üyeleri Dieter Bart ve Joachim Hauck cemiyete ziyaret gerçekleştirdi. Kaleiçi'nde bulunan AGC Binası'nda gerçekleşen buluşmaya çok sayıda Antalya'da görev yapan basın mensupları da katıldı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni'nin ağırladığı Nünbergli misafirler ile gazetecilik üzerine sohbet gerçekleştirildi. Cemiyet üyesi gazetecilerin de soru sorma fırsatı bulduğu buluşmada Almanya ve Türkiye üzerine konuşuldu. Nünberg Basın Kulübü Üyeleri Dieter Bart ve Joachim Hauck ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin birlikte gerçekleştirdiği programlar üzerine de fikir alışverişi yapan gazeteciler, bu programlarla ilgili eğer varsa eksik noktalar, yeni projeler ve programlar için anket yapılması kararı aldı.

Başkan Mevlüt Yeni yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile Nürnberg Gazeteciler Kulübü 15 yılı aşkın süredir örneği olmayan bir partnerliği başarı ile sürdürüyor. Bu çerçeve de misafirimiz olarak Antalya'da bulunan gazeteci dostlarımız ile partnerliğimizi daha verimli ve sürdürülebilir kılmak için istişareler yaptık. Türk Alman dostluğuna büyük önem veriyoruz. Karşılıklı yaptığımız ziyaretlerle hem mesleki çalışmalar yapıyoruz hem de iki ülke ve şehirlerin daha iyi tanınmasına katkılar sağlıyoruz. Emeği geçen destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bazen iklimler değişse de bizim dostluğumuz ve bu harika proje asla kötü hava şartlarından asla etkilenmedi. Biz iletisimciyiz sorunlarımızı konuşarak çözecek güce ve kabiliyete sahibiz. Yıllara ve emeğe dayalı dostluğumuzun önünde hiç bir engel duramaz. Zaten olumsuz iklimler olsa bile buna iki tarafın gazetecileri izin vermez. Partnerlik yolumuza daha kararlı ve güçlü bir şekilde devam edeceğimizi dostlarımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bir kez daha altını çizerek teyit ettik. Konuklarımıza nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Nürnberg'e Antalya'dan selam ve sevgilerimi gönderiyorum" dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korkmaz:
Korkmaz: "Hata yaptık, sorumlusu benim"
Şoförlere öfke kontrolü semineri
Şoförlere öfke kontrolü semineri