KAZAN FEDERAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ MURATPAŞA’DA

KAZAN FEDERAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ MURATPAŞA’DA

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Avrupa’nın en eski üniversitelerinden olan Kazan Federal Üniversitesi’nden 33 öğrenciyi konuk etti. Başkan Uysal; Muratpaşa’yı özellikle ziyaret etmek isteyen Kazan Federal Üniversitesi öğrencileri ve ailelerini Kaleiçi Old Town Festivaline davet etti

05 Ağustos 2019 - 17:41

Kazan Federal Üniversitesinde Turizm, İşletme, Ekonomi gibi bölümlerde eğitim gören 33 öğrenci Antalya de gerçekleşen Türk Dili Eğitimi programına katıldı. Öğrenciler; Antalya’da en çok Rusya ve Ukraynalı, vatandaşın ikamet ettiği Muratpaşa Belediyesi’ni ziyaret etmek istedi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kazan Federal Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Aytaç Durmaz ve öğrencileri makamında kabul etti.

Öğrenciler özellikle istedi

Kazan Federal Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Durmaz; öğrencilerin, kendi ülkeleri ile Türkiye arasında gerçekleşen dış ticaret hacminden dolayı Türkçe eğitimi aldıklarını ve Muratpaşa Belediyesi’nin uyguladığı bütüncül hizmet politikası sayesinde, yabancı uyruklu vatandaşların asimile olmadan, kendi kültürlerini doyasıya yaşayabildikleri yer olarak bildikleri için Muratpaşa Belediyesi ziyaret ederek, bilgi almak istediklerini söyledi.

Pamfilya Öğrencileri, Muratpaşa’da görmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, Ekim ayında yapılacak Kaleiçi Old Town Festivali’ne davet eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal şöyle konuştu; Bulunduğumuz merkezin antik çağdaki adı Pamfilya. Pamfilya çok farklı ulusların barış için de birlikte yaşadıkları yer demek. Aslında Antalya hala o özelliğini koruyor. Antalya’mızda çok sayıda Tatar Rus, Ukraynalı, Alman komşumuz yaşıyor. Bütün bölgelerimizi kapsayan festivallerimiz var. Yeni gelen komşularımıza yönelik Türkçe, evliliklerde uyum sağlamaya yönelik kurslarımız var. Aslında bizde çok kültürlü belediyecilik yapıyoruz. Bazı hizmetlerimizi farklı inançlara uygun şekilde yapıyoruz. Mesela cenaze hizmetlerimizi; çok farklı inançlara uygun şekilde yapabiliyoruz. Sizleri burada görmekten mutluyuz, çok aydınlık berrak ve genç bakıyorsunuz. Hep böyle bakmaya devam edin. Hayat sizi yormasın.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YANGINLARA KARŞI DAİMA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ
YANGINLARA KARŞI DAİMA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ
Mahzuni Şerif’in hayatı sahnelendi
Mahzuni Şerif’in hayatı sahnelendi