KBT çocuklara perdelerini açıyor
Reklam

KBT çocuklara perdelerini açıyor

Kepez Belediye Tiyatrosu(KBT), ‘Barışsın Dünya’ adlı müzikli çocuk oyunu ile perdelerini aralıyor. Gürcan Koç’un yazdığı, Derya Bütev’in yönettiği oyun her cumartesi saat 14.00’da küçük seyircileriyle buluşacak.

12 Kasım 2021 - 12:37

Tüm Türkiye’de olduğu gibi koronavirüs salgını nedeniyle perdelerini erken kapatmak zorunda kalan Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT), kapanma sürecinde çocuk ve yetişkinler için birbirinden seçkin oyunlar hazırladı. Uzun bir aradan sonra KBT, Gürcan Koç’un yazdığı, Derya Bütev’in yönettiği ‘Barışsın Dünya’ adlı müzikli oyunla çocuklara perdelerini aralıyor.  Kepez Belediye Tiyatrosu, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde her cumartesi günü saat 14.00’da küçük seyircilerini ‘Barışsın Dünya’ adlı müzikli oyunla ücretsiz buluşturacak. Oyunda günümüz dünyasında birçok bölgede süren savaşlar ve bundan etkilenen insanlar ve en çok etkilenen çocuklar anlatılıyor. 

Barışsın Dünya 
Bilinmeyen bir yerde olan Barış Ülkesi'nde herkes barış içinde yaşamaktadır. Barış ülkesinin kralı Güçlü Bilek, çok adil ve sevgi dolu bir kraldır. Güçlü Bilek'in en yakın dostu, çocukken beraber büyüdükleri ve sarayın soytarısı olan Soytarı Yufka Yürek'tir. Barış Ülkesi'nde günler barış içinde ve neşe ile geçmektedir. Kral Güçlü Bilek ülkesine adaletle hükmetmekte, bütün komşu ülkelerle iyi geçinmekte ve herkese yardım etmektedir. Ancak bu güzel günler, kötü kalpli Savaş Perisi'nin Barış Ülkesi'ne gelmesi ile birlikte bozulacak; Savaş Perisi kötülük saçan savaş asasını Kral Güçlü Bilek'e vererek kralı savaşçı bir krala dönüştürecektir. Bir gün barış perisi gelir ve duruma el koyar. Oyunun sonunda barış ülkesi yine barış içinde yaşamaya devam edecektir.  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7 AY SÜREN HEYECANLI BEKLEYİŞTE SONA YAKLAŞILDI
7 AY SÜREN HEYECANLI BEKLEYİŞTE SONA YAKLAŞILDI
Kepez’in otodrag yarışlarında nefesler tutuldu
Kepez’in otodrag yarışlarında nefesler tutuldu