KEMİKLİ türbesi kemik sızlatıyor

KEMİKLİ türbesi kemik sızlatıyor

Her gün onlarca kişinin yanından gelip geçerken dua ettiği Muratpaşa İlçesi Kışla Mahallesi sınırlarındaki Evliyaullah Bingazi Türbesi'ne(Kemikli) çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılan ve üzerinde 'Ruhuna El Fatiha' yazılı tabelanın camının kırıldığı içindeki kağıdın yırtılıp atıldığı ve hatta tabut örtüsüne bile zarar verildiği gözlendi.

04 Ağustos 2019 - 13:54

Allah dostu Evliyaullah

Korkuluklarına umarsızca bisiklet, motosiklet bağlanan türbeye yapılan bu saygısızlığın kim veya kimler tarafından gerçekleştirildiği bilinmezken, söz konusu türbe ile ilgili geçmişte yatırın içinde birinin olmadığı gibi garip iddialar da ortaya atılmıştı. İçinde ne olduğunu merak edip kazılmasını isteyenlerin bile olduğu iddia edilirken, Allah dostu anlamına gelen Evliyaullah Bingazi türbesinin geçmişi herhangi bir kaynakta kesin bilgiye ulaşılamıyor.

Sarhoşlar dadanıyordu

Rivayete göre, yaklaşık 60 yıl önce türbenin olduğu yerde  boynuz ağacı bulunuyormuş. Alkoliklerin sürekli o ağacın etrafına gelip tuvalet ihtiyacını gidermeleri mahalle sakinlerini rahatsız ediyormuş ve aralarında para toplayıp ağacın etrafına şerit çekmişler. Zamanla oradaki ağaç kuruyunca ağacın  olduğu yere küçük bir duvar örülmüş. Daha sonra bir aracın çarpması sonucu duvar yıkılmış. Araç sahibi de oraya bugünkü şekliyle türbeyi yaptırmış.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor 0-3 Göztepe
Antalyaspor 0-3 Göztepe
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK