Kepez Çocuk Meclisi’nden 23 Nisan’da genel kurul

Kepez Çocuk Meclisi’nden 23 Nisan’da genel kurul

Kepez Belediyesi'nin sosyal belediyecilik alanında örnek teşkil eden Çocuk Meclisi, ikinci dönemin 3'üncü genel kurul toplantısını 23 Nisan’da gerçekleştirdi. Çocuk Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da coşkuyla kutladı.

24 Nisan 2019 - 16:45

Çocuklara şehrin yönetiminde söz hakkı veren ve Antalya’da ilk ve tek olan Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi, ikinci dönemin üçüncü genel kurul toplantısını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı ile gerçekleştirdi. Kepez'in farklı eğitim kurumlarında öğrenim gören ve yapılan seçimlerle göreve gelen Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi, yapılan genel kurul toplantısında 8 komisyonu ve alınacak kararları belirledi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün çocuklara verdiği değerin bir göstergesi olan Çocuk Meclisi, kuruluş yıl dönümünde yaptığı toplantıda, Ulu Önder Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bayramı kutladı. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programda, Türkiye'nin sayılı, Antalya'nın ilk ve tek çocuk meclisi olmanın mutluluğunu yaşayan meclis üyesi çocuklar, komisyonların aldığı karaları okuyarak genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

Kepez’in çocukları şehrin yönetiminde söz sahibi

Demokrasiyi yaşayarak öğrenme ve kentin yönetiminde söz sahibi olabilmeleri amacıyla 23 Nisan 2012’de kurulan Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi, Barış ve Kardeşlik Komisyonu, Basın Yayın Komisyonu, Çevre Sağlık Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Kültür Sanat Komisyonu, Yardımlaşma Komisyonu ve Spor Komisyonu kararları ile devam etti. Meclisin, ilk ve orta dereceli okullarda seçimle belirlenen üyelerinin oluşturduğu 8 komisyonun ortak kararını ise Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Veli Gözel okudu. Şehrin yönetiminde söz sahibi olan geleceğin büyükleri, yaptıkları çalışmalarla ilçenin çocuklarına daha iyi imkanların sunulması için kendi önerilerini sundu. Komisyon Raporları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Kepez Belediye Meclisi'ne gönderilecek. İkinci dönemin üçüncü genel kurulu, aynı zamanda Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi'nin kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sevinci ile birlikte gerçekleşti. Meclis genel kurulu sonrası çocuklar için çeşitli gösteri ve aktiviteler düzenlendi. Kepez Belediyesi, çocukları ön planda tutan projeleri ile bir gün değil her gün çocuklara bayram olsun diye çalışmaya devam ederken, Başkan Hakan Tütüncü de örnek bir çocuk meclisi ile geleceğin teminatı yavrulara söz hakkı sunan çocuk meclisine başarılar dileyerek çocukların bayramlarını tebrik etti. Demokrasiyi yaşayarak öğrenen Kepez'in çocuklarının çok şanslı olduğunu ifade eden Tütüncü, Kepez'de çocuk olmanın ayrıcalıklı olduğuna vurgu yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Kafesler Yenilendi
Kafesler Yenilendi