Kepez’de 23 Nisan coşkusu

Kepez’de 23 Nisan coşkusu

Kepez Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında çocuklara armağan ettiği Anadolu Çocuk Köyü’nde 20 Nisan’da başlayan bayram kutlamaları büyük bir coşkuyla devam ediyor.

24 Nisan 2019 - 09:42

Kepez Belediyesi’nin halkın kullanımına kazandırdığı Dokumapark, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında unutulmaz bir şenliğe ev sahipliği yapıyor. Her yıl çocuklara renkli bir bayram etkinliği hazırlayan Kepez Belediyesi, bu yılda tüm çocuklara Anadolu’nun geleneklerini yansıtan “Anadolu Çocuk Köyü” hediye etti. Bununla da yetinmeyen Kepez Belediyesi, 8 gün boyunca çocuklara unutamayacakları bir Anadolu Çocuk Köyü Şenliği düzenledi. 20 Nisan Cumartesi açılışı yapılan Anadolu Çocuk Köyü, 28 Nisan Pazar gününe kadar Antalyalılara renkli bir bayram coşkusu yaşatacak.

Anadolu Çocuk Köyü Şenliği

Bizim Bakkalı, 23 Nisan İlkokulu, PTT şubesi, muhtarevi, yorgancısı, terzisi, çömlekçisi, kalaycısı, bozacısı ve bakırcısına kadar Anadolu’nun bir köy yaşantısının yansıtıldığı konsept ziyaretçiler tarafından da büyük ilgi görüyor. Anadolu Çocuk Köyü’nde, çocuklar unutulmaya yüz tutmuş meslekleri görme ve o heyecanı yaşama imkanı buluyorlar. Çocuklar, çömlek yapmaktan tezgahta halı dokumaya kadar bir çok mesleği de uygulamalı olarak öğrenme şansı yakalıyorlar. Anadolu Çocuk Köyü Şenliği’nde, konserler, çocukların çok sevdiği Nasrettin Hoca, Keloğlan, Hacivat ile Karagöz, illüzyon gösterisinden sokak oyunlarına kadar bir çok renkli etkinlik yer alıyor. Kepez Belediyesi, 23 Nisan coşkusunu bambaşka etkinliklerle yaşamak isteyen herkesi Anadolu Çocuk Köyü’nde bekliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Kafesler Yenilendi
Kafesler Yenilendi