Kepez’den 3 mahalleye doğal gaz müjdesi

Kepez’den 3 mahalleye doğal gaz müjdesi

Kepez Belediyesi, gaz dağıtım şirketiyle 2020’de ilçede yapacağı yatırımlarla ilgili yaptığı toplantıda 3 mahalleye doğal gaz müjdesi çıktı.

08 Aralık 2019 - 12:14

Hemşehrilerinin, ucuz ve temiz enerji olan doğal gaz konforuyla buluşmasına özel bir önem veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün gayretleriyle ilçede doğal gaz ağı büyümeye devam ediyor. Antalya’da, ilk doğal gazın kullanıldığı merkez ilçe olan Kepez’de, son 11 yılda 23 mahallede 100 binden fazla konutun kapısına kadar gaz getirildi. Belediye ve gaz dağıtım şirketi işbirliğiyle 2020’de, 100 bin rakamına yeni konutlar eklenecek. Başkan Tütüncü, geçtiğimiz hafta gaz dağıtım şirketi Enerya temsilcileriyle 2020’de ilçesinde yapılacak doğal gaz yatırımlarının planlanmasıyla ilgili bir toplantı yapmıştı. 26 mahalleye doğal gaz Toplantıdan, 2020’de döneminde mülkiyet ve imar problemleri çözülen ve temel belediyecilik hizmetleri tamamlanan merkezdeki Gündoğdu, Kuzeyyaka mahalleleri ile batıdaki Ünsal Mahallesi’ne doğal gaz müjdesi çıktı. Böylece 68 mahallesi olan Kepez’de, doğal gazlı mahalle sayısı 26 olacak. Gaz dağıtım şirketi, yeni yılla birlikte 3 mahallede doğal gaz hattı döşenmesi çalışmalarını başlatacak. Kepez Belediyesi de, doğal gaz yatırımı tamamlandıktan sonra üç mahallenin yollarının asfaltını ve kaldırımını yenileyecek.

Kepez’de doğalgaz ağı büyüyor Bu üç mahalleye, 2020 için doğal gaz müjdesi verdiklerini aktaran Başkan Hakan Tütüncü, “Sözümüzü tuttuk ve üç mahallemizin yaşayanlarını ucuz ve temiz enerji konforuyla buluşturduk. Doğal gaz, Kuzeyyaka, Gündoğmuş ve Ünsal mahallelerimize hayırlı uğurlu olsun. Doğal gaz ağını ilçemizin batı yakasından doğu kısmına doğru genişletiyoruz. Bugüne kadar 23 mahallede, 100 binden fazla konutun kapısına kadar doğal gazı getirdik. Bu rakam 2020’de 26 olacak. Önümüzdeki 5 yıl da Kızılırmak Caddesi’nin batısındaki mahalleler başta olmak üzere birçok mahallemizi doğal gaz konforuyla buluşturacağız. Çok sevdiğimiz hemşehrilerimizi mutlu etmek ve onları modern şehrin imkânlarıyla buluşturmak için gayretle, azimle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Vekili Şaşmaz:
Vali Vekili Şaşmaz: "Ceza çözüm değil'
Başkan Uysal, ‘Daha iyisi için çalışacağız’
Başkan Uysal, ‘Daha iyisi için çalışacağız’