Kepez’den 5 bin kişilik iftar sofrası

Kepez’den 5 bin kişilik iftar sofrası

Kepez Belediyesinin Atatürk Mahallesi’nde kurduğu iftar sofrasında 5 bin kişi orucunu açtı. Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez olarak kocaman bir aileyiz. Kocaman bir aile olma şerefini, gururunu, mutluluğunu ve güzelliğini en çok iftar sofralarında hemşehrilerimizle yaşıyoruz.” dedi

23 Mayıs 2019 - 15:21

Kepez Belediyesi, kurduğu iftar sofraları ve ev ziyaretleriyle Ramazan ayının yardımlaşma, paylaşma ve birliktelik ruhunu ilçede yaşatıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Ramazan ayının ilk gününden itibaren haftanın üç günü gerçekleştirdiği ev ziyaretlerini Göksu, Beşkonaklılar, Baraj ve Gaziler mahallelerinde sürdürdü. Başkan Tütüncü, ilk olarak ofislerinde ziyaret ettiği Göksu, Beşkonaklılar, Baraj ve Gaziler muhtarlarına, görevlerinde başarılar diledi.

Kepez’de yaşlıların yüzü gülüyor Daha sonra 4 mahallede 25 ailenin evine giderek, taleplerini dinleyen ve karşılayan Tütüncü, özellikle bakacak kimsesi olmayan yaşlıları ziyaret etmeye özel bir önem veriyor. Başkan Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği yaşlıların belediyesinin evde sağlık hizmeti kapsamında tedavilerinin yapılmasını; gıda, ev temizliği gibi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor. Yaşlılar ise ziyaret ile hatırlanmanın, ilgi ve alaka görmenin mutluluğunu yaşıyor. Başkan Tütüncü, Göksu Mahallesi’ndeki evinde Kore Gazisi Muzaffer Kayseri ve Meryem Kayseri’yi de ziyaret ederek, hayır dualarını aldı.

Tütüncü orucunu 5 bin hemşehrisiyle açtı Başkan Tütüncü, ev ziyaretlerinin ardından akşam mesaisinde ise mahallelere kurdukları mütevazı iftar sofralarında Ramazan’ın bereketini hemşehrileriyle paylaşıyor. Atatürk Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında ise Tütüncü, 5 bine yakın hemşehrisiyle orucunu açtı. Başkan Hakan Tütüncü ve eşi Dr Ayşe Tütüncü’nün ev sahipliği yaptığı Atatürk Mahallesi’ndeki iftar yemeğine, Kütükçü, Yavuz Selim, Çankaya, Kazım Karabekir ve Duacı mahallesi sakinleri katıldı. Tütüncü, iftar öncesinde yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Biz kocaman bir aileyiz. İşte kocaman bir aile olma şerefini, gururunu, mutluluğunu ve güzelliğini de en çok iftar sofralarında hemşerilerimizle yaşıyoruz. Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki, 11 yıldır mahalle iftar sofralarında iftar sevincini hemşerilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Tütüncü’den kardeşlik mesajı Cenabı Allah, Kuran’ı Kerim’de Ramazan-ı Şerif için sayılı günler diyor. İşte 17. günü tamamladık. Geriye kaldı 13 gün. Bu sayılı günlerde birbirimizin kalplerini kazanmak için, birbirimizin sevgi bağını güçlendirmek için çaba sarf ettikçe Ramazan ayının ne kadar değerli olduğunu anlayacağız. O nedenle birbirimizin gönül kapılarını çalalım, birbirimizin haliyle, derdiyle dertlenelim, halleşelim, dertleşelim, sohbet edelim. Bu Ramazan’ı, birbirimizin

arasındaki muhabbeti, kardeşliği, dostluğu büyütmek için önemli bir vesile kabul edelim. Böyle yaptıkça kalplerimiz birbirine daha çok yaklaşacak, sevgimiz büyüyecek, dostluğumuz, kardeşliğimiz yücelecek ve yaşadığımız şehir Cennete dönecek. Kepez Belediyesi olarak Ramazan-ı Şerifi, bu dostluk hukukumuzu, hemşeriliğimizi, kardeşliğimizi daha da yükseltmek için bir vesile biliyoruz. Allah, birliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın. Yunus Emre’nin dediği gibi, ‘Gelin tanış olalım,\İşi kolay kılalım,\Sevelim, sevilelim,\Dünya kimseye kalmaz.’ Hz Mevlana gibi seslenelim birbirimize, ‘kim olursan ol gel.’ diyelim. Bizim gönül kapılarımız herkese açık diyelim. Hacı Bektaş-ı Veli gibi birbirimize, ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım' diye seslenelim. ‘Birbirinizi sevmedikçe de (kamil manada) iman etmiş olmazsınız.’ diyen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in yolundan gidelim.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Konyaaltı Sahili’ni temizlediler
Konyaaltı Sahili’ni temizlediler