Kepez’den Antalya’ya dev yollar

Kepez’den Antalya’ya dev yollar

Kepez Belediyesi, kendi imkânları, ekipmanları ve personeliyle 20-30 metre genişliğinde yollar açmaya devam ediyor. Masa Dağı bölgesinde büyük kayalar kırılarak, 20 metre genişliğinde ve 3 km uzunluğunda yeni bir yol daha açılıyor.

11 Mart 2020 - 15:14

Kepez Belediyesi, mülkiyet sorunlarının çözülmesinden sonra site tarzı konut yatırımlarının arttığı Masa Dağı bölgesinde yol yapım çalışmalarında büyük bir başarıya imza atıyor. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü, bölgedeki zorlu arazi şartlarını ortadan kaldırarak, 20-30 metre genişliğinde yollar inşa ediyor. Ekskavatör iş makineleriyle büyük kaya parçaları, günlerce süren bir emek sonrasında kırılarak Masa Dağı’nın dört bir yanında yeni yollar açılıyor. Bölgenin güneyinde, büyük kaya parçaları peynir kalıbı gibi kesilerek inşa edilen 200 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki Alparslan Türkeş Bulvarı, geçtiğimiz aylarda ulaşıma açılmıştı. Bulvarın resmi açılışı ise Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü olan 4 Nisan’da yapılacak. Masa Dağı ile Duacı Mahallesi arasında ulaşımı sağlayan 1571 metre uzunluğundaki yolda başlatılan yol genişletme çalışması ise devam ediyor. Duacı sakinlerinin şehir merkezine ulaşımını kısaltan bu yolun genişliği 8 metreden 20 metreye çıkarılıyor.

Kireç taşları kırılarak yol açılıyor Fen İşleri Müdürlüğü, Masa Dağı’nın kuzey bölgesindeki imar yolunu da ulaşıma açıyor. Yapımı devam eden 25 metre genişliğinde, 3 bin metre uzunluğundaki yol, Masa Dağı’nın doğu ve batısındaki yerleşim yerlerini birbirine bağlayacak. Fen İşleri Müdürlüğü, batıdaki Antalya Bulvarı ile doğudaki Süleyman Demirel Bulvarı arasında ulaşım imkânı sağlayacak olan yolu, güzergâh üzerinde bulunan zorlu yeryüzü şartlarıyla mücadele ederek açıyor. Fen İşleri Müdürlüğünün ekskavatör operatörleri, yolun batı kısmını açma çalışmasını, sert kireç taşlarını kırarak tamamlıyor. Yolun doğu bölümü de büyük kaya parçaları ve vadi engeli de ortadan kaldırılarak, açılacak. Tütüncü, “Karayolları gibi yollar yapıyoruz” Şehir içi ulaşımın rahatlatmasına katkı sağlayacak olan yeni yol, batıda Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’ne, doğuda ise Ulubatlı Hasan Caddesi’ne bağlanacak. Tamamlandığında yolun devamındaki caddeler kullanılarak batıdaki Antalya Bulvarı’na ve doğudaki Süleyman Demirel Bulvarı’na ulaşılmış olacak. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de yaptığı açıklamada Masa Dağı’na, gelecekte nüfus artışını karşılayacak ve bölgeye yapılacak olan Şehir Hastanesi’nin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde geniş yollar açtıklarını söyledi. Açtıkları yolların hem bölgenin hem şehrin ulaşımını rahatlatacağını belirten Başkan Tütüncü, yeni yolların bölgeye hem belediye hem de kamu yatırımlarının gelmesini hızlandıracağını kaydetti. Kepez Belediyesinin Fen İşleri Müdürlüğünün, Karayolları gibi çalıştığına işaret eden Tütüncü, “Kepez Belediyesi olarak kendi imkânımız, ekipmanlarımız ve personelimizle otoban gibi yollar açıyoruz.” diyerek açıklamasını tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muratpaşa Sokak Hayvanlarını Yalnız Bırakmıyor
Muratpaşa Sokak Hayvanlarını Yalnız Bırakmıyor
PTT Ücretsiz Maske Dağıtıyor
PTT Ücretsiz Maske Dağıtıyor