Kepezli çocuklardan 10 Kasım Konseri

Kepezli çocuklardan 10 Kasım Konseri

Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Orkestrası, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Senfonik Türküler Konseri verdi. Konserde Gazi Mustafa Kema1 Atatürk’ün en çok sevdiği 16 türkü seslendirildi.

12 Kasım 2019 - 15:30

Kepez Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Senfonik Türküler Konseri, düzenlendi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’ndeki konserde Kepez Belediyesi’nin Çocuk ve Gençlik Orkestrası sahne aldı. Müzik öğretmeni Engin Beslek şefliğinde 8 yıldır çalışarak çeşitli konserlere imza atmış olan orkestrayı dinlemeye gelenler, salonu doldurup taşırdı. Çeşitli enstrümanlarda 7 yetişkin müzisyenin eşlik ettiği konseri, Beslek yönetti. Aynı zamanda korist olan gençlerden bazıları, solist olarak Türküleri yorumladı.

Ata’mızdan ilham aldık

Konseri izlemeye gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurlayışımızın 81’inci yılını şükranla yad ettiklerini söyledi. Nice zorluklara rağmen ülkemizi bugünlere getiren, şanlı tarihimizin kahramanlarını ve gazilerimizi de aynı şekilde şükranla andıklarını belirten Tütüncü, “Büyük Atatürk bizlere aydınlanmayı, modern dünyayı, çağdaş medeniyetler seviyesini hedef gösterdi. Biz de ondan aldığımız ilham ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Cumhuriyetimizi, milletimizi daha aydınlık günlere taşımaya çalışıyoruz” diye konuştu.

58 öğrenci konservatuvarlı oldu

Her şeyden evvel Atatürk’ün bize bıraktığı en önemli ödevin bu ülkenin çocukları ve gençleri olduğunu hatırlatan Tütüncü, orkestrada yer alan çocukların çok önemli başarılara imza attığını anlattı. Müziğe yetenekli olan öğrencilerin yeteneklerini ortaya koyabilmeleri için 8 yıldır bu orkestra ile fırsat verdiklerini belirten Tütüncü, şöyle konuştu; “Orkestrada 110 öğrencimiz var. Bundan önemlisi, bugüne kadar bu orkestra ile tanışmış, müziğin içinde yer almış 58 öğrencimiz konservatuvarlı olmuş. Yani 58 öğrencimize konservatuvarlı olma yolunu açmışız. Başarılarımız atarak devam edeceğine inanıyorum.”ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi