"Kiliseye kurban derisi bağışı toplarlarsa...

"Kiliseye kurban derisi bağışı toplarlarsa şaşırmayın"

Ehli olmayan kişilerin kurban sattığını belirten ve AVM'leri topa tutan Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, "Siz bunu alay eder gibi kiloyla, gününden evvel keserseniz olmaz. 5 bin kesim nerede yapılıyor? Bu mümkün mü? Yarın öbür gün kiliselere kurban derisi bağışı toplarlarsa gocunmayalım" diye eleştiride bulundu.

08 Ağustos 2019 - 01:06 - Güncelleme: 08 Ağustos 2019 - 01:23

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, yaklaşan Kurban Bayramıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Bağışlarla ilgili de uyarılarda bulunan Yardımcı, “Yarın öbür gün kiliselerden gelip kurban derisini bağışlayalım, eğer isterlerse hiç şaşmayın” dedi. Kesimlerle ilgili de vatandaşlara uyarılarda bulunan Yardımcı, işin ehli kişilere kesim yaptırılmasını istedi.

KİLİSELERE BAĞIŞ TOPLARLARSA ŞAŞIRMAYIN”
Kurban kesimi, bağışı ve siparişle kurban alımıyla ilgili uyarılarda bulunan Yardımcı, “Kurban, dinimizin ibadetinin yerine getirilmesidir. Ehli olmayan kişiler kurban satıyor. Siz bunu alay eder gibi kiloyla, gününden evvel keserseniz olmaz. 5 bin kesim nerede yapılıyor? Yarın öbür gün kiliselere kurban derisi bağışı toplarlarsa gocunmayalım. Kiliselerden gelip kurban derisi isterlerse hiç şaşmayın. Kurbanımızla alay ediliyor, kilo ile et satılıyorsa ve 5 yıldır aynı yerde sayıyorsak bunlar olabilir. Kilo ile et satmak var mı dinimizde? İhbar ediyorum kilo ile eti satıyorlar diyorum. Biz Paskalya bayramında hristiyanların dinine karışıyormuyuz yok ama ne kadar kanunsuz iş varsa Türkiye'de. Hiç mi bunlara dur diyen yok ben anlamıyorum” diye sordu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
ANTALYASPOR: 4 GÖZTEPE :3
ANTALYASPOR: 4 GÖZTEPE :3