Kırgız iş kadınından Kırgızistan’a destek

Kırgız iş kadınından Kırgızistan’a destek

Antalya’da R VİMOR Danışmanlık ve Moda Evi’nde çalışan Kırgızistan uyruklu vatandaşlar, koronavirüs salgınının yaygın olduğu ülkelerine özel kumaştan koruyucu elbise dikip gönderiyor.

25 Temmuz 2020 - 14:49

Dünya genelinde 630 bini aşkın ölüm

Çin'in Vuhan kentinde Aralık ayı sonunda ortaya çıkan koronavirüs salgını birçok ülkede etkisini göstermeye devam ediyor. Temmuz ayı sonu itibarıyla dünyada koronavirüs vaka sayısı 15 milyonu, Covid-19 kaynaklı can kaybı ise 630 bini aştı. 6,5 milyon nüfuslu Kırgızistan’da koronavirüs vaka sayısının 32 bin civarında olduğu ve 1500’e yakın ölümün gerçekleştiği öğrenildi. Antalya’da yerleşik durumdaki Kırgızistan vatandaşları da ülkelerindeki salgına kayıtsız kalmadı. Antalya’da R VİMOR Danışmanlık ve Moda Evi’nde çalışan Kırgızistan uyruklu vatandaşlar, koronavirüs salgınının yaygın olduğu ülkelerine özel kumaştan koruyucu elbise dikip gönderiyor.  

Koruyucu özellikleri yüksek

Şirket sahibi Kırgız Gulsaana Dubanbek, ülkelerindeki sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık personellerine özel malzemeden üretilen koruyucu elbiseleri dikip gönderdiklerini ve hemşehrilerine destek olduklarını belirtti. Moda Evi’nde üretilen elbiselerin koruyucu özelliklerinin yüksek olduğunu söyleyen Dubanbek, Kırgizistan’a 1000’e yakın elbiseyi ulaştırdıklarını aktardı. Koronavirüs salgının herkesi çok etkilediğini ve eski günlerin özlemini duyduklarını belirten Dubanbek, hayatını kaybedenler için üzgün olduklarını geride kalanların sağlığı için böyle kutsal bir vazifeye giriştiklerini söyledi. Dubanbek ayrıca Moda Evi’nde Türki Cumhuriyetlere özgü kıyafetler de tasarladıklarını hatırlattı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN BÖCEK TABURCU OLDU
BAŞKAN BÖCEK TABURCU OLDU
Boğaçhan Göksu, ALKÜ'ye Rektör Danışmanı oldu
Boğaçhan Göksu, ALKÜ'ye Rektör Danışmanı oldu