KIŞ AYLARINDA SAÇ BAKIMINI ELDEN BIRAKMAYIN!

KIŞ AYLARINDA SAÇ BAKIMINI ELDEN BIRAKMAYIN!

Kış ayları tam bir bakım zamanıdır aslında. Bu aylarda saç bakımı için önemli ipuçları veren Day's Kuaför Ortakları M. Yılmaz, Adnan Uluç ve Derviş Kozanoğlu saçlarımızda ciddi onarımlar yaratmanın mümkün olduğunu söyledi. İşin uzmanları sizin için kuru ve yıpranmış saçların yanında, yağlı saçlar için de öneriler ve önlemler hazırladık.

09 Mart 2017 - 21:09


 


 

HABER: DEMET GÜNGÖR

Şimdi bakım zamanı .. 

 

 

Yağlı Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Kışın yağlanma daha çok artar ki bu kısmen doğrudur. Soğuktan korunmak için takılan bereler ve şapkalar yağlanmayı artırır. Saçı yağlanan kişiler saçlarını daha çok yıkamaya başlarlar, saç daha çok yıkandıkça da yağlanmanın hızı artar ve bir kısır döngü oluşur. Bundan kurtulmak için her gün saç yıkamaktan vazgeçilmelidir. İki ya da üç günde bir yıkamak yeterli olur.  Ayrıca saçları çok fazla fırçalamamak ve ellemek de saç yağlanmasının önüne geçer.

Kuru Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Yazın güneşi kışın ise soğuk havası saçları olumsuz etkiler. Kışın saçalar soğuk hava ve rüzgar nedeniyle daha çok kurur. Kapalı mekanlardaki ısıtıcıların, ortamların nemini alması da saçların kurumasındaki önemli nedenlerdendir. Bu sebeple de, kışın saçlar daha fazla neme ihtiyaç duyar. Kapalı ortamlardaki nemsizliğin önüne geçmek için kontrollü buhar veren makinelerden yararlanılabilir. Bunun dışında haftada ya da on günde bir nem maskesi yapmak gerekir. Dışarı çıkarken saçlar bere ya da eşarplarla korunmalıdır. Saçlarda kullanılacak ürünlerin ise alkol içermemesine özen gösterilmelidir. Alkol de saçı cansızlaştıran ve kurutan özelliğe sahiptir.

 

 

Kışın boyalı saçlar ne yapmalı?

Boyalı saçların bakımı dört mevsim özen ister özellikle kış mevsiminde soğuk hava ve rüzgar saçların kırılmasına ve kurumasına neden olur. Bir ya da iki hafta aralıklarla bakım kürü yapmak gerekir. Saçı koruyucu, saç etrafını saracak, saçın pürüzsüz görünmesini sağlayacak bakım kürleri uygulanmalı.

 

Kış makyajı nasıl olmalı

Kış aylarında koyu renk rujların hakim olduğu makyajlar tercih edilebilir. Açık renk fondötenler, belirgin kaşlar ve yoğun kirpikler bu koyu rujlarla tamamlandığında sonuçlar güzel olur.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !