KİTAP OKUYAN 500 ÇOCUĞUN HEDİYESİ KARGOYA VERİLDİ

KİTAP OKUYAN 500 ÇOCUĞUN HEDİYESİ KARGOYA VERİLDİ

Vali Münir Karaloğlu’nunKorona virüsle mücadele sürecinde evde kalan çocuklar için başlattığı ve yoğun talep üzerine 500 kişiye çıkarılan  "Kitap Okuyun Hediyeyi Kapın" isimli kampanyasında, kazanan çocuklarımızın hediyeleri sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

06 Mayıs 2020 - 22:41

 

Vali Münir Karaloğlu’nun sosyal medya hesaplarındançocuklar için başlattığı kampanya kısa sürede büyük ilgi toplamış ve ilk kampanyada yüzlerce çocuk birkaç saat içerisinde hediyelerini kazanmıştı. 23 Nisan haftası dolayısıyla gelen yoğun talep üzerine Vali Münir Karaloğlu, “KitapOkuyunHediyeyiKapın” kampanyasının ikincisini düzenledi. 10 yaş ve altı çocuklar için başlatılan ikinci kampanyada da ilk 500 çocuğa hediyeleri gönderildi.

İlk kampanayada olduğu gibi ikinci kampanyada da çocukların evde kalarak oynayacakları ve aynı zamanda da doğayı tanıyacakları Kuş-Bul Eğitici Oyun Setinin adreslere gönderildiğini belirten Vali Karaloğlu “Korana virüsle mücadele süresince evde sıkılan çocuklarımızın hem eğlenmesi hem de doğayı tanımalarına vesile olmayı hedefledik” diye konuştu.

Yoğun Talep için Teşekkürler

Kısa bir süre içerisinde yoğun bir talep geldiğini ve kampanyayı ikinci defa düzenlediklerini vurgulayan Karaloğlu “Çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum. Kampanyayı başlattığımız andan itibaren, yüzlerce çocuğumuzdan video geldi ve keyifle oturup hikâyelerini dinledik. Bugün itibarı ile 500 çocuğumuzun hediyelerini de kargoya verdik. Vefa Sosyal Destek Gruplarımız en kısa süre içerisinde adreslerine teslim edecek” dedi.

 

Aileler ve Çocuklar İçin Mektup

Vali Karaloğlu, çocuklara hafta içi belirtilen gün ve saatlerde sosyal mesafe kuralına dikkat ederek, sokağa çıkabileceklerini belirten mektubu da kolilere koydu.

 

Vali Münir Karaloğlu imzasıyla yer alan mektup ise şöyle:

 

 

 

Sevgili Anneler ve Babalar;

 

Koronavirüs salgının tüm dünyayı etkisi altına aldığı şu zorlu süreçte sizler de çocuklarınızla birlikte evlerinizde kalarak salgınla olan mücadelede bizlere yardımcı oluyorsunuz. Bu süreçte çocuklarımızın evlerde sıkıldıklarını, okullarını ve arkadaşlarını özlediklerini biliyoruz.

 

Bu sıkıntılarını bir nebze olsun gidermek, yüzlerinde küçük de olsa bir gülümsemeye vesile olmak için böyle bir kampanya düzenledik. İnşallah çocuklarımız severek kitap okumaya ve eğlenerek öğrenmeye devam edecek. Bu sıkıntılı süreci daha rahat geçirecek.

 

Antalya Valiliği olarak başlattığımız bu kampanyaya katılım gösterdiğiniz için sizlere ve çocuklarımıza teşekkür ediyoruz. Gönderdiğiniz video ile yavrularımızın anlattığı hikâyeleri keyifle dinledik ve onun bu özverisini Kuş-Bul Eğitici Oyunu ile ödüllendirmek istedik. İnanıyorum ki bu oyun ile çocuğunuz hem ülkemizde yaşayan kuş türleri hakkında bilgi sahibi olacak hem de eğlenceli zaman geçirecek.

 

Sevgili Çocuklar,

Sizlerin de okulunuzu, arkadaşlarınızı, sokakları, parkları ve doğayı özlediğinizi biliyorum. Hafta içi belirtilen gün ve saatlerde, sosyal mesafe kuralına dikkat ederek, sokağınıza çıkabilirsiniz. Korona virüs tehlikesinin hala devam ettiğini unutmayalım ve kurallara uymaya devam edelim.

Ayrıca Ramazan Bayramı yaklaşıyor. Bayram neşesini ve coşkusunu yavaş yavaş hissetmeye başladık. İnşallah sağlıklı bir şekilde bayramımızı kutlayacağız. Bayramda yine sizler için“Tatlı Bir Kampanya”mızvar. Bizi takip etmeye devam edin.

Evde Kalın, Sağlıcakla Kalın.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
ALTUN:
ALTUN: "DOĞRU İSTİKAMETTE ATILMIŞ BİR ADIM"