Konyaaltı Belediyesi’nden yaşlılara özel hizmet

Konyaaltı Belediyesi'nden yaşlılara özel hizmet

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, koronovirüs önlemleri kapsamında vatandaşlara evde kalmaları çağrısı yaparken, 75 yaş üstü kronik hastalıkları olan, bakıma muhtaç, 75 yaş üzeri ve bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını Konyaaltı Belediyesi olarak karşılayacaklarını açıkladı

19 Mart 2020 - 16:02

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, koronavirüs tehdine karşı Konyaaltı Belediyesi olarak gerekli tedbir ve önlemleri aldıklarını söyledi. Başkan Semih Esen, çok önemli olmadıkça vatandaşları evden çıkmamaları konusunda uyardı. Başkan Semih Esen, “Konyaaltı Belediyesi olarak kronik hastalıkları olan, bakıma muhtaç, 75 yaş ve üzeri yalnız yaşayan vatandaşlarımızın raporlu ilaçları, evde bakım, gıda ve sağlık kontrolleri başta olmak üzere tüm ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanacaktır. Bu konuda vatandaşlarımız 0242 245 55 15’nolu telefonla bizlere ulaşabilir” dedi.

ONLİNE BELEDİYE HİZMETLERİ

Başkan Semih Esen, vatandaşların bazı işlemleri belediye gelmeden evden online olarak ta gerçekleştirebileceklerini belirtti. Başkan Esen, e-imar sorgusu, nöbetçi eczane sorgulama, whatsapp üzerinden dilekçe verme, istek ve şikayetlerini online yapabileceklerini kaydetti.

NİKAHLARA MİSAFİR KISITLAMASI

Başkan Esen, Konyaaltı Belediyesi’nde nikah işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlara yönelik koronavirüs salgını nedeniyle bir takım kısıtlamaya gittiklerine dikkat çekerek, “Nikah başvuruları telefonla randevulu alıyoruz. Belediye salonumuzda nikahı kıyılacak çiftlerimiz randevulu ile nikah işlemi için direk nikah salonumuza geçecek. Nikah işlemlerinde çiftimiz, anne-baba ve şahitlerimiz olacak. Başka misafir almıyoruz. Halkımızı bu konuda anlayışlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Konyaaltı Sahili’ni temizlediler
Konyaaltı Sahili’ni temizlediler