Konyaaltı’na görkemli Atatürk Anıtı

Konyaaltı’na görkemli Atatürk Anıtı

Konyaaltı Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) arasında imzalanan protokol kapsamında Konyaaltı’na Atatürk Anıtı yapılacak. Belediye Başkanı Semih Esen, “Cumhuriyetimizin 99’uncu yıl dönümü için Konyaaltı’mıza yakışır bir Atatürk Anıtı kazandırmak istiyoruz’’ dedi.

03 Haziran 2022 - 16:35

 

Konyaaltı Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) arasında, Atatürk Anıtı yapımıyla ilgili iş birliği protokolü imzalandı. Protokol, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın attığı imzalar ile gerçekleşti. Önce çamurdan modellenip daha sonra kalıba dökülecek ve fiberglas maddeden oluşacak olan Atatürk Anıtı’nın yaklaşık 3 metre yüksekliğinde olması planlanıyor. Başkan Esen, Anıt’ın açılışını 29 Ekim’de, Cumhuriyet’in 99’uncu yıl dönümünde yapacaklarını ifade etti.

KONYAALTI’NA YAKIŞACAK

Cumhuriyet’in 99’uncu yıl dönümü için, Konyaaltı’na yakışır bir Atatürk Anıtı kazandırmak istediklerini kaydeden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Ulu Önder’in fikirlerine, azmine, fedakarlık ve kararlılığına iyiden iyiye ihtiyacımız olduğu şu günlerde, Akdeniz Üniversitesi iş birliği ile yapacağımız heykelin çok büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Konyaaltı’nda yaşayan vatandaşlarımızın da bu anıtın yapımından duyacakları mutluluğu tahmin edebiliyorum’’ dedi.

ÖRNEK PROTOKOL

Akdeniz Üniversitesi’nin hem sanatsal hem de teknolojik olarak Türkiye’ninönde gelen üniversitelerinden biri olduğunu söyleyen Esen, yaptıkları protokolün Akdeniz Üniversitesi ile iş birliklerinin artarak devam etmesinde iyi bir adım olmasını temenni ettiklerini dile getirdi. Ortak çalışmalarının diğer kurumlara da örnek olmasını dilediğini ifade eden Esen, üniversite ile sosyal, sanatsal ve teknolojik anlamda iş birliklerinin devam etmesi için çalışmalar yapacaklarını belirtti. Toplum olarak herkesin yüzünü üniversitelere ve üniversitelerdeki bilimsel çalışmalara çevirmeleri gerektiğini söyleyen Esen, gerek kurumsal gerekse de bireysel olarak ihtiyaç duyulan her şeyin üniversitelerde bulunabildiğine vurgu yaptı.

ANLAMLI PROJE

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e iş birliği için teşekkür eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, çok anlamlı bir projeye imza attıklarını dile getirdi. İmza töreninde söz alan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem de, fakültenin, tarihinde ilk defa AÜ dışında mezuniyet töreni gerçekleştireceğini söyledi. Törenin Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşeceğini belirten Yöndem, ev sahipliği yaptığı için Başkan Esen’e teşekkür etti. Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Hanife Neris yüksel ise, “Bu süreç başladığından beri ben çok heyecanlıyım. Çünkü konu Atatürk. Semih Başkan beni bir şekilde bulduğu zaman çok sevindim. Beni son derece heyecanlandıran bir süreç” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AGC 2022 Yılı Antalya Basın Ödülleri yarışmasında dereceye giren eserler
AGC 2022 Yılı Antalya Basın Ödülleri yarışmasında dereceye...
DR. NEŞE TOKER'DEN BEKLENEN AÇIKLAMA: ''ANTALYA BENİMLE KAZANACAK''
DR. NEŞE TOKER'DEN BEKLENEN AÇIKLAMA: ''ANTALYA BENİMLE...