Konyaaltı’nda alışılmışın dışında bir konsept ‘FOOD in...

Konyaaltı'nda alışılmışın dışında bir konsept ‘FOOD in BOX'

FOOD in BOX'ı kısa süre içinde vazgeçilmez bir lezzet durağı haline getiren girişimci Bahri Kaya, turizm ve tekstil sektöründe elde ettiği deneyimlerini yiyecek-içecek sektöründe alışılagelmiş konseptlerin de dışına çıkarak kendi markasını yarattı.

24 Mart 2019 - 16:01

Yiyecek içecek sektörü her geçen gün gelişiyor. Yeni konsept restoranlar, kafeler ve sektöre yatırım yapan girişimciler hızla artıyor. FOOD in BOX da onlardan biri. Hatta öncülerinden biri de diyebiliriz. 3 yıl önce dost sohbetinde hikayesi ortaya çıkan, Konyaaltı'nın Lounge tarzında faaliyet göstermeye başlayan ilk müessesesi FOOD in BOX; kahvaltı, yerli ve dünya mutfağının birbirinden özel lezzetlerini hızlı servis, kaliteli ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile bir arada sunarken, misafirlerini Konyaaltı sahilinin eşsiz güzelliği ve manzarasıyla baş başa bırakıyor.

FOOD in BOX'ı kısa süre içinde vazgeçilmez bir lezzet durağı haline getiren girişimci Bahri Kaya, turizm ve tekstil sektöründe elde ettiği deneyimlerini yiyecek-içecek sektöründe alışılagelmiş konseptlerin de dışına çıkarak kendi markasını yarattı. FOOD in BOX'ın önce hayalini kuran daha sonra onu hayata geçiren Bahri Kaya, bugün hayallerini gerçeğe dönüştürmenin haklı gururunu yaşarken, rakiplerine de yenilikleri takip etmeleri ve farklı olmaya çalışmaları hususunda telkinde bulunuyor. Gelin bu başarı öyküsünü bir de kendisinden dinleyelim:

Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

1975 Kahramanmaraş doğumluyum. Antalya'ya 25 sene önce yerleştim. Mutlu bir evliliğim ve gurur duyduğum 2 oğlum var. Kemer ilçesinde uzun süre turizm sektörü içerisindeydim. İş hayatımın başlarında Kemer’de farklı sektörlerde kendimi geliştirme imkânı buldum. Daha sonra Yiyecek-İçecek sektöründe farklı konseptlerde farklı mekanları hizmete sundum. Son olarak da 2017 yılında FOOD in BOX ile hayalimdeki markayı Antalyalılarla buluşturdum.

FOOD in BOX ismi nereden geliyor? Nasıl hayal ettiniz ve nasıl başardınız?

FOOD in BOX, kutu içinde yemek anlamına geliyor. FOOD in BOX'ın ilginç bir hikayesi var. Konyaaltı sahilinden gelip geçerken bu bölgede bir işletme kurma hayalim vardı. Konyaaltı’nın yeme-içme sektöründe neye ihtiyacı olduğu ile ilgili Ar-Ge çalışması yaptım. Sadece ismini 6 ay boyunca düşündüm diyebilirim. Aile dostlarımızda toplandığımız birgün daha önceden belirlediğim 5-6 ismi sıralayıp değerlendirdik. Değerlendirdiğimiz isimler arasında FOOD in BOX ismi, kulağa karakteristik ve güçlü gelmesi ile birlikte akılda kalıcı olmasından dolayı tercih sebebimiz oldu ve bugün ne kadar doğru bir karar verdiğimin gururunu yaşıyorum.

Peki FOOD in BOX'ı diğer cafe konseptlerinden ayıran özellikler nelerdir?

Hizmet sektöründe güler yüzlü ve profesyonel bir kadro ile yol almak gerekiyor. Her gün her şeyin hızla değiştiği bu sektörde yenilikleri ve trendleri takip edip, buna uygun yeni konseptleri geliştirmek ve uygulamak FOOD in BOX ve ekibinin en büyük vizyonlarından biridir. Bu da sanıyorum ki bizim rakiplerimizden bir adım önde olmamızı sağlıyor.                                 
Kendinizi nasıl bir patron olarak görüyorsunuz?

Bu sektörde uzun yıllardır çalışmam, sürekli kendini geliştiren ve gelişmenin çok önemli olduğunu bilen bir işletmeci olduğum için işin en alt kademesinden en üst kademesine kadar doğabilecek sorunları ve personel ihtiyaçlarını çok iyi biliyorum. Sert bir patron kesinlikle değilim. Personelim her konuda benimle çok rahat  bir şekilde paylaşımda bulunabiliyor. İş hayatımda altın kuralım; “kesinlikle karşındaki insanı dinle, çözüm odaklı ve adaletli ol”. Benim için FOOD in BOX ailesinin motivasyonu her şeyden önce gelir.

İleriye dönük düşünceleriniz nelerdir, francheise oluşturma planınız var mı?

İlk etapta alt yapınızın sağlam olması gerekiyor. Teklifler geliyor özellikle Arap ülkelerinden; Birleşik Arap Emirlikleri(BAE), Dubai ve Mısır'dan çok ciddi teklifler var. Açıkçası ben farklı deneyimleri yaşamış bir işletmeci olarak taşlar yerine tam oturmadan büyümeyi düşünmüyorum. Önümüzdeki süreç neyi gösterir bilemem ama ilerleyen zamanda İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir gibi illerde FOOD in BOX şubelerini açma hedefim var. Antalya'da iyi bir lokasyon olursa ikinci bir şube açmayı da düşünebilirim. İşin açıkçası doğru zamanda, doğru yerde olmak gerektiğine inanıyorum.

Müşterilerinize hangi menüyü öneriyorsunuz?

Mutfak ekibimize güveniyoruz. Lezzet bakımından iddialı ve geniş bir menüye sahibiz. Sorunuzun cevabı bizim için tabi ki bütün menü ama özellikle belirtmek gerekirse hafta sonu serpme kahvaltımız, genel olarak ise Avokadolu Levrek Salata, Louisiana Soslu Tavuk ve Steak de Paris önereceğimiz lezzetlerimizdendir.

Konyaaltı Sahil projesinin FOOD in BOX'ın hafızalara kazınmasında katkısı oldu mu?

Proje uygulanmadan önce turizmde 40-50 yıllık bir geçmişe sahip marka olmuş Antalya'ya bu sahili uygun bulmuyor ve çehresinin mutlaka değişmesi gerektiğini  düşünüyordum. Konyaaltı Sahil Projesi, çok kısa bir sürede inanılmaz bir değişim ve gelişim ile beklentileri fazlasıyla yerine getirdi. Muhakkak ki Konyaaltı Sahil Projesinin işletmemize katkısı olduğu kadar, FOOD in BOX’ın da Konyaaltı Sahil Projesine katkısı göz ardı edilemez.

Yabancı müşterilerin yaklaşımları nasıl FOOD in BOX kalitesinin farkındalar mı?

Civarımızdaki otellerde konaklayan yerli veya yabancı turistlerin tüm vakitlerini otelde geçirmeyip, bir günlerini mekanımızda harcadıklarını, buradaki servis ve hizmet kalitesini gördükten sonra Antalya'dan ayrılana kadar FOOD in BOX’ı tercih ettiklerini gözlemliyoruz. Misafirlerimizin konakladıkları otellerde sunulan fırsatların ve tatların yanı sıra farklı lezzet ve mekanları da deneyimlemek istiyor olmaları ve bunun için tabi ki FOOD in BOX’ı tercih etmeleri bizim doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor.

Özel günlere yönelik farklı hizmetleriniz var mı?

Özel günleri unutulmaz kılmak adına ünlü sanatçılarla çalışıyoruz. İlk  yıldönümümüzde Selin Ciğerci'yi ağırladık.  Geçtiğimiz yıl Sevgililer gününde ise Ebru Polat sahne alarak misafirlerimize unutulmaz bir akşam yaşattı. Tabi ki 2019'da da Antalyalılara sürprizlerimiz olacak. Bizi takipte kalın…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor 0-3 Göztepe
Antalyaspor 0-3 Göztepe
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK