Kumbul’dan gözaltı tepkisi

Kumbul'dan gözaltı tepkisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait olduğu iddia edilen ve seçimden önce sosyal medyada paylaşılan ses kayıtları CHP'li bazı isimlerin gözaltına alınmasına neden oldu. CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, konunun takipçisi olduklarını belirtti.

12 Nisan 2019 - 14:24 - Güncelleme: 12 Nisan 2019 - 14:44

İl Başkanı Ahmet Kumbul: "31 Mart yerel seçimlerinde sosyal medyada paylaşılan Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı ile ilgili olarak arkadaşlarımız gözaltına alınmışlardır. Gözaltıların sebebini tam olarak bilmiyoruz, ancak şikayetin temelinin siyasi olduğunu düşünüyoruz. Avukatlarımız sabahtan beri konuyu takip etmekteler. Onlardan gerekli bilgileri bekliyoruz. Asayiş Şube’ye kimlerin getirildiğini bilmiyoruz. Avukatlarımız şimdi içeriye alındılar. Bize gelen ilk bilgilere göre Ebru Hanım’ın (Türel) seçim öncesi sızan ses kaydı ile ilgili olduğu ve özel hayatın gizliliği İle ilgili bir şikayette bulunulduğudur. Menderes Bey ve Ebru hanım böyle bir kayıt var ve bu kayıt bizim özel hayatımızın gizliliğine aykırı diye şikayette bulunmuşlar fakat bu konunun bizim arkadaşlarımızla ilişkisini nereden kurmaya çalışıyorlar bunu anlamak mümkün değil, öyle bir toplantıda bizim arkadaşlarımızın bulunma ihtimali yok. Eğer böyle bir kayıt sızdıysa, içerideki toplantıda olan kişilerden birisi sızdırmıştır. Fakat şu an 7 kişinin Asayiş Şube’de olduğunu öğrendik. Ne için alındıklarını birazdan öğreneceğiz. Avukatlarımız süreci takip ediyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi alınca, geniş bir açıklama yapacağız" diye konuştu.

Alınan bilgiye göre CHP'nin İl Seçim Koordinasyon Merkezi'nde görevli olan Muhittin Böcek’in yeğeni Cemil Böcek ile Dr. Cem Oğuz, Yusuf Meriç, Doğukan Demirkaya ve adı belirlenemeyen 4 kişi gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürüldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !