Kurupınar: "Teslim olmayacağız"

Kurupınar: "Teslim olmayacağız"

Tüm Yerel-Sen Antalya Şube Başkanı Demet Kurupınar son günlerde kadına yönelik artan şiddet olaylarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Hiçbir zaman kadını hor gören ezik zihniyetlere teslim olmayacağız. Erkil adalet şiddet doğurur” dedi.

26 Temmuz 2020 - 17:21

Son günlerde kamuoyunu derinden üzen Pınar Gültekin cinayetinin yankıları sürerken, Antalya’da bir bayan zabıta memuruna, görevi başında yapılan saldırı yeter artık dedirtti. Görgü tanıklarının iddialara göre Muratpaşa ilçesinde meydana gelen olayda, bir seyyar satıcı, Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevini yapmaya çalışan bayan zabıta memuruna sözlü taciz ve saldırıda bulundu. Konu üzerine bir açıklama yapan Tüm Yerel-Sen Antalya Şube Başkanı Demet Kurupınar saldırıya uğrayan mesai arkadaşlarına sahip çıktı.

Basit bir kavga değil

Olayı kınadıklarını ifade eden Kurupınar, “Kamu düzeni için Antalya'nın dört bir yanında var gücüyle çalışan zabıta memurlarına yapılan saldırı ve taciz olayı bizleri üzdü” dedi. Zabıta memurlarının sahada zaman zaman bu tarz şiddet olaylarına maruz kaldığını ifade eden Kurupınar, olayın devamında kamuoyuna yansıyan görüntülerin bir algı yanılsaması olduğunu ifade ederek, “Görüntülerin gerçek içeriği, basit bir zabıta- seyyar satıcı kavgasından öte, kadına yapılan şiddet ve tacizin sonucudur. Hiç bir zaman kadını hor gören ezik zihniyetlere teslim olmayacağız. Erkil adalet değil gerçek adalet istiyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaş ve çevresini Mavi Kaş Turizm ile keşfedin!
Kaş ve çevresini Mavi Kaş Turizm ile keşfedin!
Tolgahan Demir: “halk esnafına sahip çıkmazsa kapanan salonların sayısı çok fazla olacak”!
Tolgahan Demir: “halk esnafına sahip çıkmazsa kapanan...