Kuvvetli yağış uyarısı....!

Kuvvetli yağış uyarısı....!

Antalya Valiliği’nden yapılan uyarıda, 20 Şubat tarihinden itibaren bölgemizin serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği, 21 Şubat Cuma günü Antalya ve Isparta’nın doğu kesimlerinde kuvvetli yağışlar, hafta sonunda iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar beklendiği açıklandı. Uyarıda, bölgede etkili olması beklenen yağmur ve sağanağın, 21 Şubat Cuma günü Antalya ve Isparta’nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağışa sebep olmasının beklendiği belirtildi.

20 Şubat 2020 - 11:11

Antalya Meteoroloji 4.Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Ülkemizin halen güneydoğu kesimleri üzerinde etkili olan yağışlı sisteme ilave olarak yarın Perşembe sabah saatlerinden itibaren batı bölgelerden başlamak üzere Orta Akdeniz üzerinden gelecek olan yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Pazar (23.02.2020) günü akşam saatlerine kadar yurt genelinde etkili olması beklenen yağışların, genellikle yağmur, hafta sonunda iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Yağışlı havanın, Cuma (21.02.2020) günü Doğu Akdeniz ile Antalya’nın doğusunda, Cumartesi (22.02.2020) günü Güneydoğu Anadolu’da kuvvetli yağışlara sebep olduktan sonra Pazar günü yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının, Cuma günü batı bölgelerden başlayarak yağışla birlikte azalacağı, ancak ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Üç büyük kentimizde önümüzdeki hafta başına kadar beklenen ayrıntılı hava durumunun şöyle olması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATSO Başkanı Çetin’den Mart Ayı Enflasyonu Değerlendirmesi
ATSO Başkanı Çetin’den Mart Ayı Enflasyonu Değerlendirmesi
Vakit Yardımlaşma Vakti
Vakit Yardımlaşma Vakti