LOKMAN ATASOY BÜYÜKŞEHİR’DE
Reklam

LOKMAN ATASOY BÜYÜKŞEHİR'DE

Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Lokman Atasoy 21 yıllık görevinden ayrılıp Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Atasoy, " Antalya için daha fazlasını yapabileceğime, kentimizin çevre değerlerinin korunmasına daha çok katkı sağlayabileceğime olan inancımla; birikim ve tecrübelerimi, enerjimi, zamanımın tamamını ayırabilmek adına Büyükşehir Belediye Başkanım Sn. Muhittin Böcek’in takdiri ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak yeni görevime resmi anlamda başlamış bulunuyorum" dedi.

15 Mayıs 2021 - 12:09

Lokman Atasoy duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı: "Sevgili dostlarım,Bir görev değişikliğini ve duygularımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

13 yaşında geldiğim ve sevdalandığım Antalya’ya, isteyerek tercih ettiğim Çevre Mühendisliği eğitimimden sonra aldığım görevlerle 21 yıldır hizmet etme fırsatı yakaladım. 

Beni tanıyanların iyi bildiği gibi yürüttüğüm tüm görevlerde her zaman en iyisini yapmaya ve hep daha fazlasını üretmeye çalıştım. Sorumluluk almaktan hiç çekinmedim. Hayat görüşüm doğrultusunda halkımız, kentimiz ve ülkemiz çıkarlarını, toplumsal duyarlılığı ve çevre hassasiyetini hep önde tuttum. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözünü ilke edindim.

2000 yılında Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü olarak başladığım, ardından TÜRÇEV Antalya Koordinatörü olarak devam ettiğim ve o günden bugüne severek ve de başarıyla yürüttüğüm görevimden ayrılma kararı aldım.

Antalya için daha fazlasını yapabileceğime, kentimizin çevre değerlerinin korunmasına daha çok katkı sağlayabileceğime olan inancımla; birikim ve tecrübelerimi, enerjimi, zamanımın tamamını ayırabilmek adına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanım Sn. Muhittin Böcek’in taktiri ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak yeni görevime resmi anlamda başlamış bulunuyorum.

Kültür ve Turizm Bakanlığımızın kurduğu TÜRÇEV’de; Mavi Bayrak, Eko-Okullar, Yeşil Anahtar, Çevrenin Genç Sözcüleri, Okullarda Orman gibi Uluslararası Programların yürütülmesinde, kentimizin ve Ülkemizin başarısı için büyük çaba gösterdim. Antalya’yı Dünya’nın en fazla Mavi Bayrağının olduğu kent noktasına taşıma imkanına sahip oldum. Yatlarda Mavi Bayrak, Turizm Teknelerine Mavi Bayrak ödüllerinin ilk defa Antalya’da başlamasına öncülük yaptım. Antalya Valiliğinin çevre ve turizm ile ilgili görevlendirdiği komisyonlarda aktif rol aldım. Kıyı illerimizde model olarak alınan Antalya Valiliği İl Mavi Bayrak Komisyonunun oluşturulmasına öncülük yaptım. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi, Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu sertifikasyon projelerimin Türkiye’de uygulanmasını ve Uluslararası alanda örnek alınmasını sağladım. Eko-Okullar sayımızı 100’ün üzerine çıkararak İstanbul’dan sonra ikinci sıraya yükselttik. Yeşil Anahtar Programını ilk olarak Antalya’da başlattık ve her zaman Türkiye’nin yarısından fazlası olduk, oteller haricinde bu yıl ilk defa Antalya’da restoranlarda da başlamasına öncülük yaptım. Kısacası çevre konusunda bilincin çok az olduğu ve imkanlarımızın yetersiz olduğu dönemlerden bugüne TÜRÇEV’in kurumsallaşmasına ve gelişmesine katkılarım olduğu için gönül rahatlığı ile ayrılıyorum. Turizm sektöründe, okullarda, yerel yönetimlerde çevre eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra çevrenin ve kıyıların korunmasına katkı sağlamış olduğum için son derece memnunum.

Biraraya gelerek çalışıldığında ortaya ne kadar güzel işler çıkabileceğini tecrübe ettim. Turizmci dostlarımla, öğretmenlerimizle, meslektaşlarımla, belediyelerimizle, kamu kurum ve kuruşlarıyla, üniversite ve STK’lar ile sürekli diyalog içerisinde olmaya gayret ettim. Severek, inanarak çalıştım, başardıkça mutlu oldum, mutlu oldukça daha çok çalıştım, hiç yorulmadım.

32 yıldır yaşadığım, sevdalandığım Antalya için aynı heves ve aynı heyecanla gece-gündüz çalışmaya devam edeceğim.

Bu aslında sadece bir yer değişikliği.. Yine kentimiz için, çevre için daha çok çalışma ve üretme fırsatımız olacak. Yine turizmci dostlarımla, çevreye gönül verenlerle, çevre mühendisi meslektaşlarımla, belediyelerimizle, içlerinden geldiğim Meslek Odası dostlarımla, STK temsilcileriyle, basın mensubu arkadaşlarımızla, birçoğunu uzun yıllardır tanıdığım çalışma arkadaşlarımla beraber üreteceğiz. 

21 yıldır tanıdığım, çevre hassasiyetini çok iyi bildiğim Sn Muhittin Böcek Başkanımızın önderliğinde “Planlı, Kurallı, Kimlik Kent” vizyonu ile en öncelikli amaçlarımızdan olan Antalya’nın “çevre ve doğa dostu kent” olması yolunda diyalog içerisinde, bilime ve tekniğe dayalı olarak hep beraber gayret göstereceğiz.

Her şeyin çok güzel olması için, iyi bir gelecek için çalışacağız. 
Çünkü BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ!

Yeni görevimde de desteklerinizi ve dualarınızı eksik etmemenizi diliyor, hepinize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tıp fakültesi kontenjanları geçtiğimiz 3 yılda 2.695 arttı
Tıp fakültesi kontenjanları geçtiğimiz 3 yılda 2.695 arttı
Antalya’nın Kredi Ödeme Performansı Yüksek
Antalya’nın Kredi Ödeme Performansı Yüksek