VENÜS BAŞAK BURCUNDA


VENÜS BAŞAK BURCUNDA (21 AĞUSTOS/14 EYLÜL)
  Venüs başak burcuna geçti. Mitolojide Afrodit olarak tanıdığımız Venüs ikili ilişkileri yönetir, resmen evli olan iki tanrıçadan biridir. Boğa ve terazi burcunun yöneticisidir. Evlilik, güzellik, estetik, flört,  uyum, uzlaşı, barış, sanat ve para temsil ettiği temaları arasındadır. 
  Başak burcu ise toprak elementinde, üretim, hasat eden, bereket, zanaatkar ve hizmet odaklı, somut, gerçekçi, değişken özelliği ile de şartlara kolaylıkla adapte olabilen bir burçtur, yöneticisi Merkür’dür, başak analist özelliğiyle prensipli, detaycı, programını yapıp en ince ayrıntıyı bile gözden kaçırmayarak, eksikleri tamamlamak, mükemmeliyetçi ve yorulmayan bir yapıya sahiptir. Toprak oluşu paraya sahip çıkarak tutmasına neden olacakken, Venüs ise harcamadan ve lüksten yana olacaktır, güçlü konumda olan ise sözünü geçirebilecektir. 
  Başak burcu sağlık evi olan 6.evin sahibidir. 6.ev günlük sorumluluklarımız, temizlik, düzen, hizmet, meslek, astlar, evcil hayvanlar, beslenme, diyet, temizlik, hijyen ve sağlıkla ilgili konuları kapsar. 6/12 aksı ruh ve beden sağlığımızı temsil etmektedir, dolayısıyla bu süreçte eleştiri, temizlik, hijyen ve hizmet konularında abartıya kaçmamakta fayda var. 
  Haritalarımızda başak burcunun bulunduğu alan, çok çalışıp kendimizi, sevgiyi, aşkı, keyfi  unuttuğumuz alandır, yaşamın güzelliklerini es geçeriz burada, bu yüzdendir ki Venüs başakta düşük çalışır, doğaları birbirine uymaz, huzur ve diplomasinin gezegeni Venüs, sevgi alış verişinde bulunmak, keyif ve mutlulukla hayatın tadına varmak isterken, başak burcu ise çalışıp hizmet etmekle meşgul olacaktır, tüm titizliğiyle en mükemmeli arayacak, eleştirisel yaklaşımıyla aradığını hiçbir zaman bulamayacaktır, çünkü böyle bir şey yoktur hayatta, olanla yetinmek, mutlu olmak anın keyfini çıkarmak, elimizden geldiği kadar iyi olmak! Daha fazlasını hiçbirimiz yapamayız.  
  Venüs başakta form tutmak için, sağlıklı beslenmek, diyet yapmak tam da bu aralar Ay küçülürken, spor yapmak için doğru bir süreçteyiz, bedenimizdeki ödemlerden kurtulmak, sıkılaşmak ve fit görünmek hepimizin isteyeceği bir şeydir, çalışkan başak ise bunun için bize destek vermektedir. Sağlıklı yaşam için, içinde bulunduğumuz başak enerjisini değerlendirmek dileğiyle.
  Sevgiyle