BALIK BURCUNDA DOLUNAY


BALIK BURCUNDA DOLUNAY (14 EYLÜL 2019)
   14 Eylül, saat 07:32’de, balık burcunun 21. derecesin de Dolunay gerçekleşiyor. 
   Dolunay; sağlıksız olanın tamamlanması yani bitişleri anlatır. Ay ve Güneş karşıt açı oluşturarak, ışığıyla gizli olanları açığa çıkartıp, aydınlanıp, bilinçlenmemizi, farkında olmamızı sağlar. 
   Balık burcu ise değişken ve su elementinde; duygusal, sezgileri güçlü, fedakâr, sanatçı, yaratıcı, sınırları olmayan, vizyon, şefkat ve merhamet sahibidir.
   Yükselen’e yakın görünümdeki; Merkür ve Venüs, tam kavuşum partil ve başak burcunun 29. yani son derecesinde oluşu ile de değişim rüzgarları estiriyor, Dolunay’a karşıtlığıyla, sağlık, ikili ilişkiler, iletişim ve finans gibi konularda gel-gitler ve nihai kararlar söz konusu olabilir.
   Mars 12.evde harekete geçmekte güçlük çekmektedir, karşıtı Neptün ise, balık Dolunayı ile kavuşumdur. Balık Dolunay’ı bizi ikilemde bırakan tüm duygu ve düşüncelerimizi, kararsızlıklarımızı parlatacak, netleştirecektir. Bilinçli olarak kandığımız, tüm yanılsamalardan uyanıp, gerçeklere gözümüzü açabileceğimiz, restleşmeler sonucu feraha çıkabileceğimiz yollar açılabilir önümüze.     
  Mars-Neptün karşıtlığıyla oluşan T kare açı kalıbının fokalinde ise, kendi burcu yayda bulunan Jüpiter var, Ay/Neptün ile Mars/Güneş’e olan kareleriyle zorlayıcı etkiye sahip. Jüpiter’in gölgesi olan abartının getireceği problemli durumlar oluşabilir. Yaşantımız, gündelik rutinlerimiz, işimiz, çalışma arkadaşlarımız, iş edinme, işsiz kalma, diyet, beslenme, zehirlenme, ruh ve beden sağlığımız, evcil hayvanlar, yağmur ve sularla ilgili temalar, bilinçaltımız, sırlar ve bastırılmış öfke ile enerjilerin sert bir şekilde açığa çıkarak, hak edişlerin ve sonlanmaların yaşanacağı son derece güçlü ve zorlayıcı bir Dolunay deneyimleyeceğiz.
   Pluto’nun Dolunay'a, dönüşümü kolaylaştırıcı ve ileriye dönük kadersel etkisi söz konusu olacaktır. Hepimiz doğum haritalarımızda, balık burcunun düştüğü alanda Dolunay etkilerini hissedeceğiz. 
   Bilinçaltının açığa çıkacağı balık Dolunay’ın da, rüyalar ve sezgilerle birlikte maneviyat artacağı için, inançlar doğrultusunda dua ve meditasyonlar yapılabilir