MERKÜR TERAZİ BURCUNDA


 

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA (14 EYLÜL-3 EKİM 2019)
   Merkür; haberleşme, ifade, bilgi, yazma çizme, basın yayın, medya, ticaret, seyahat, mantık, analist, eğitim, yetenekler, yakın çevre ve kardeşlerle ilgilidir. Roma mitolojisinde ticaret ve yolculuk tanrısı olarak geçer ve tanrılar arası haberleşmeyi ve bilgi aktarımını sağlar. Hareketli ve canlıdır, kıvrak zekâsı, iletişim, konuşma, merak, öğrenme ve yön bulma yeteneğiyle yerinde duramaz, topladığı tüm bilgileri orada bırakıp, yeni bilgiler bulmak üzere yoluna devam eder. 
   Merkür hava elementi ikizler ve toprak elementi olan başak burçlarının yöneticisidir ve tarafsızlığıyla nötr bir gezegendir.
   Terazi burcu ise; hava elementi öncü bir burçtur, ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıkla ilgilidir. Sevgili, sanatçı, arabulucu, bilge, hâkim, güzellik, uyum, barış gibi temalara sahiptir. İlişkilerle kendini geliştiren terazi burcu, karar aşamasında tarafsız oluşundan dolayı ikileme düşerek karar veremeyecektir. İlişkide uyum barış adına mutluluk görüntüsü adı altında, kendi kişiliğinden taviz vermesi ise gölgesidir. 
   Merkür, sosyal bir burç olan teraziye geçince ilişkilerde sevgi dolu ve  uyumlu olacak, kişiler birbirine karşı nazik ve saygılı davranacaktır. Kırgın olanlar uzlaşarak adeta barış imzalayacak, birbirlerine karşı adaletli olacaktır. Ticari ortaklıklar, iş görüşmeleri, moda, giyim, güzellik, estetik, sanat kursları, sözleşmeler, medya, yayıncılıkla ilgili hareketler için uygun bir süreç olacaktır. Merkür terazide genel olarak keyif ve eğlenceyi seven, sakin, uzlaşıya önem verirken, karşıt burcu koç onu rekabete, cesarete, aksiyona teşvik edecektir. Karşıt burçların birbirine hem tezat, zorlayan, hem de birbirini tamamlayan ve olgunlaştıran etkilere sahip olduğunu unutmamamız gerekir, burada bize gelen mesajı alabilmek önemlidir.
   Doğum haritalarımızda terazi burcunun düştüğü alan, ikili ilişkiler ve iletişimle ilgili temaları, aldığımız +/- açılara göre deneyimleyeceğimiz yerdir. 
   Sevgiyle