GÜNEŞ AKREP BURCUNDA


 

Güneş, 23 Ekim-22 Kasım 2019 arası akrep burcunda parlayacak. Tüm akrep burçlarının doğum günlerini kutluyorum.
   Akrep; derinlikleri olan, sadık, istikrarlı, dayanıklı, hassas, sezgileri güçlü, dedektiftir, ciddi görünüşlü, kararlı, esrarengiz ve soğukkanlıdır, manevi güvenceye önem verir, karşıt burcu boğa ise maddi güvenceye sahip olmak ister, akrep su elementine sahip, sabit nitelikte, dişil bir burçtur. 
    Günlerin kısalması, ağaçların tohum ve yapraklarını döküp, ilkbaharda, filizleninceye kadar toprakta saklanması akrebin; sır, gizem, gerçek, yeraltı, karanlık, mafya, derinlik, dayanıklılık, soğuk, nemli, siyah-beyaz grisi olmayan, ölüm-yaşam gibi temalarını doğrular niteliğindedir. Akrep derinlerde saklı olanı sabırla bulup çıkarandır, sezgisel, güçlü, hassas, biriktiren, vazgeçmeyendir, tutkudur. Değişim, dönüşüm ve ölümle ilgilidir. Cinsel konular, güç, takıntı, kontrol akreple alâkalıdır. Yaşama gücü yüksektir bu güç gözlerinden anlaşılır. Gücü elde edemeyen bir akrep acizliği deneyimleyecektir, bu da onun için yıkımdan farksızdır, güç tutkunu bir burç olarak, o zaman kendine her yolu mübah görebilir, bu da akrebin gölgeleri arasındadır. Duygularını tutamayan bir akrep tehlikeli ve intikamcı olabilir, kinini karşıya saçabilir. Kendisini kontrol edebilmesi önemlidir. Doğrulukları güvenilmez kişilere karşı kalkandır. Kendi fikirlerinde sabittirler, uzlaşmaya yaklaşmazlar. Kuşkucu, kıskanç, yaklaşımları şüphecidir. Ölüm ve yaşama bakışları farklıdır. Akrep aynı zamanda finanstır, başkalarının kaynaklarını yönetme konusunda da son derece başarılıdırlar hatta finans kaynaklarını bulup çıkartmak ve en iyi şekilde yönetmek akrebin işidir. 
    Akrep burcunun klâsik yöneticisi olan Mars; nasıl harekete geçtiğimiz, enerjimizi nasıl kullandığımız, zorluklarla mücadele şeklimiz, nasıl savaştığımız ve rekabet ettiğimizle ilgilidir ve istekleri ne yönde kullandığımız, inisiyatif alma şeklimizi gösterir. Bu konum kişiye fiziksel olarak güçlülük verir. Liderlik, spor, cinsellik, savaş, ölüm ise diğer temalarıdır. Mars'ın burçlardaki etkileri farklıdır. Terazi ve boğa burcunda zararlı çalışır, oğlak burcunda yücelir, yöneticisi olduğu akrep ve koç burcunda yöneticilikte, güçlü konumdadır. 
   Akrep burcunun modern yöneticisi olan Plüton ise; güç, manipülasyon, dönüşüm, ıslah etmek, ölmek, yok olmak(yıkım), şekil değiştirerek yeniden doğmak, derin analiz, dayanılmaz istek ve tabular gibi temaları temsil eder. Plüton akrep yerleşiminde; sabır, dayanıklılık ve istikrar vardır, her şeyi derinlemesine araştırıp ortaya çıkarmakta ustadırlar, çok iyi sır saklarlar. Manipüle, takıntı, kuşku, kontrol, sahiplenme, kıskançlık, kin, hırs, intikam ise gölgesidir. Doğum haritalarımızda Mars’ın bulunduğu alanda ölümüne savaşır, rekabet eder vazgeçmeyiz. Plüton’un bulunduğu alanda ise ölümüne güç ister ve bu gücü kendimiz kullanmak isteriz, dönüşüm yaşarız, bu alanlarda ki yerleşimler ve açılar ise bunun nasıl gerçekleşeceğini bize gösterir. 
   Barış ve sevgiyle