YAY BURCUNDA YENİAY


   

YAY BURCUNDA YENİAY (26 Kasım 2019)
   26 Kasım, 18:04’de, yay burcunun 4°sinde Yeniay gerçekleşiyor, Yeniaylar Ay ve Güneş’in kavuşum halidir, bir önceki Ay fazı olan balzamiğin, karanlığından sıyrılıp ışığa kavuşmaktır aslında, Ay’ın 29,5 günlük deviniminin sonlanmasıyla, yeniliklere yer açılmasıdır, yeni bir başlangıç yapmak için ise Ay’ın gökyüzünde görünür olmasını isteriz.
   Yay burcu ateş elementinde, değişken nitelikte, eril bir burçtur. Yabancı kültürler, yüksek idealler, uzak hedefler, akademisyenlik, eğitim, basın-yayın, haberleşme, medya, yolculuklar, doğa yürüyüşleri, iç-dış ticaret, iletişim, maneviyat, inançlar, felsefe, yayılma, genişleme, yabancılar, uzak yolculuklar, adalet, hak-hukuk konuları yay yeniayında gündem verecek temalar arasında yer almaktadır. Yay burcunun karşıtı olan ikizler burcu da yeniayda etkileşim içerisinde olacaktır, haritalarımızda 4° değişken burçlarda kavuşum olan kişisel gezegenler ve özel noktalar, ASC, MC, IC, DSC, Güneş ve Ay (-5°/+5° olarak) öncelikli etki alacaktır. Birincil ihtiyacı özgürlük olan yay burcu; neşeli, iyimser, umudu olan, yeni fırsatlar ve potansiyeller, macera, doğada yürüyüşler, turistik geziler, mitoloji, tarihi yerleri gezmek olmazsa olmazı iken yeniayın şanslıları yine onlar olacaktır. 
   Yöneticisi Jüpiter, kendi burcu yayda güçlü konumda ve artık 1 yıllık yolculuğunun son derecelerinde transit etmektedir, 2 Aralık 2019’da zararlı olduğu oğlak burcuna geçiyor, ikili ilişkilerde bir takım düzenlemelerde bulunacak hakkedene şans da sunacaktır, yay sürecinde; maddi manevi uçlarda olmak, rehavet, yayılmak, kilo problemleri, iyilikte aşırıya kaçmak, abartı, lütuf karlık, ben bilirim gibi temalar korunmamız gereken gölgeleriydi.
   Yeniayın Yükseleni ikizler burcu, yöneticisi Merkür’ün ileri hareketine başlamasıyla işler, güçler, anlaşmalar yoluna girerken, iletişimde derin konular, yakın çevre, sırlar, tabular ve güç, Merkür akrep sürecinin temaları olmaya devam edecektir. 
   Yay yeniayında Mars’ın geri giden Uranüs’le karşıt açısı oluşturmasıyla; elektronik, makinalar, isyan, sinirlilik, kazalar, uyuşmazlık, ilişkilerde stres içeren ani kopuşlar ve beklenmedik başlangıçlar, Uranüs’ün sürprizleri arasındadır. Uranüs’ün yeniaya 150’lik açısı ise; gündelik rutinleri bozacak beklenmedik haberleri önümüze getirebilir, sağlıkla ilgili gündemler verebilir.
  Chiron yeniay üçgeni ise geçmiş sorunlarımızı unutmamız ve yeni enerjilerle şifalanmamız doğrultusunda bizlere destek vermektedir.
   Neptün Merkür üçgeni ise; sezgilerimizin güçlenmesi, haberci rüyalar, semboller, yol gösterici işaretler, yaratıcılık, sanatsal yetenekler ve içimize yönelmemiz açısından destekleyici nitelikte. Bütünün hayrına olması dileğiyle.
   Sevgiyle