VENÜS OĞLAK BURCUNDA


 

24 Kasım 2019 Venüs-Jüpiter’in, kavuşumu/Mars-Uranüs ile karşıtlığı/Chiron ile karesi
   24 Kasım’da Astroloji ’de benefiklerden olan büyük iyicil Jüpiter ile küçük iyicil Venüs’ün yay burcunda kavuşumu gerçekleşti, doğum haritalarımıza düşen yay burcu yerleşimiyle ilgili şans ve fırsatlarını sunmak üzere, tabi yerleşiminde iyicil olması kaydıyla. Yaydaki bu kavuşum; ikili ilişkiler, sevgi alıp-verme, keyif, coşku, uyum, uzlaşı, barış temalarını yönetirken, aynı zamanda, umut, iyimserlik, özgürlük, seyahatler, inanç, ahlak, felsefe, eğitim, yabancılar ve uzak hedefleri de temsil etmektedir. Venüs- Jüpiter’in anaritik olan 28 °de birleşmesi değişim enerjisini çalıştırmakla birlikte, Jüpiter/yayın son fırsatlarını da sunmasıdır aynı zamanda.
    Ayrıca Mars-Uranüs karşıtlığı; bağımsızlık, kurallara isyan, düşünmeden ani kararlarla düzeni yıkma gibi sonradan pişmanlık duyulacak hesapsız hareketlere girişme cesareti verebilir, kazalara neden olabilir, dikkatli hareket etmek gereken bir açı kalıbıdır, bu karşıtlık. 
   Venüs-Jüpiter kavuşumunu gölgeleyen diğer bir açı olan Chiron karesi, ilişkilerle ilgili geçmiş sorunlara parmak basarak yaramızı kanırtıp acıtacak ve çözüm için zihin jimnastiği yaptıracak, zaten bildiğimiz belki görmezden geldiğimiz hatayı bize hatırlatacaktır, bu stresli açıların verdiği dersi alabilmek ve Venüs’ün sevgi, şefkat ve diplomasisi, Jüpiter’in şansıyla fırsata çevirmek dileğiyle.
   VENÜS OĞLAK BURCUNDA (26 Kasım2019)
   Venüs 26 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor. Venüs sosyalliktir, ikili ilişkiler, çekim gücü, evlilik, ortaklık, hak-hukuk, barış, uyum, sanat, para temsil ettiği temalar arasındadır, terazi ve boğa burcunun yöneticisidir, balık burcunda ise yücelir. 
   Oğlak burcu ise; sabırlı, ciddi, otoriter, disiplinli, sağlamcı, geleneksel ve soğuktur, toprak elementinde oluşu somut olmasına ilişkilere tutucu ve gerçekçi yaklaşmasına neden olan bir oğlaktan "Don Juan" olması beklenemez. Venüs’ün sevgi dolu rahat doğasına karşı, ilişkiye bakış açısı plan, programlı, sorumluluk bilincinde, kendisini ve karşısındakini kısıtlayabilir, bir oğlak için keyif; çok çalışmak, hedefine ulaşmak için, ağır ve kararlı yol alarak zirveye ulaşmaktır, ikili ilişkide, paraya veya statüye önem verebilir, Venüs için ise; estetik, güzellik, giyim, bakım, ilişkilerde diplomasi, flört, aşk, süs, takı önceliklidir. Oğlak burcu; yalnızlık, olgunluk ve sorumluluk bilincindedir, işkoliktir, bu da yaşamının, gününün es geçmesine neden olabilir, oysa oğlak ve Venüs temalarının harmanlanması sağlıklı ilişkiler kurulmasına hatta, kariyer, statü ve para konularında verimliliğe neden olabilir. Bütünün hayrına olması dileğiyle, sevgiyle