MERKÜR YAY BURCUNDA


 

MERKÜR YAY BURCUNDA (9-29 Aralık 2019)
   Merkür; iletişim ve haberleşmenin gezegenidir,  karar ve hüküm verme tarzımızı, yön bulma yeteneği, analitik ve mantıklı düşünme, muhakeme becerisi, entelektüellik, kardeşler, konuşma, yazma, haberci, aracı, kâtip, iletişim, elektronik aletler, ticaret, ulaşım, seyahat, düşünce şeklimiz ve zekamızı nasıl kullandığımızla ilgilidir, ikizler ve başak burcunun yöneticisidir, başak burcunda yücelir, yay ve balık burcunda zararlı çalışır.
   Yay burcu ise; gezgin, öğrenci, filozoftur hem iç dünyanın hem de dış dünyanın ufuklarını genişletmek, iyimser, güçlü inançlar, idealler, uzak hedefler, yurtdışı, yabancılar, adalet, hevesli, eğitimli, neşeli, kendi kendine şevk veren kişidir. Yaşama geniş kapsamlı bakar, kendine güvenir, akademik eğitim, bilgiyi sentezleme, yayma ve paylaşma, gerçeği keşfetme, umut etmek, bağımsızlık, merhamet, "tembellik ve eleştiriye tahammülsüzlük de gölgesi olarak" diğer temaları arasındadır.
    Merkür 9 Aralık’ta yay burcuna geçiyor. Hareketli Merkür kendisini ifade etmekte zorlanacağı yay burcunda iken, dar alanda sıkışmış gibidir, özelliklerini gösteremeyebilir, iletişimde çıkmaza girebilir, tüm bunlar yayın iyimserliği ile birleşmesiyle kişi; fanatik, fikirlerde abartıya kaçan, diğerini dinlemeyen, düşünmeden konuşması sonucu kırdığı pot ile karşıdakinin kırılmasına ve gönül yaralarına sebep olabilir. Merkür ikizlerin karşıt burcu yayda iken iletişim şeklimizin olumsuzlaşması kaçınılmaz olacaktır, bu nedenden dolayı, Merkür bu yerleşimde iken fazla konuşmak yerine dinlemeye geçmek daha kurtarıcı ve mantıklı bir hareket olacaktır. Yayıncılık, medya, pazarlama, iç ve dış ticaret, yazılı ve sözlü iletişim, anlaşmalar da fikirsel ve iletişimsel pürüzlere dikkat etmek gerekecek, 26 Aralık’ta Güneş tutulması gerçekleşeceği için saydığım temalarla ilgili ekstra dikkatli olmakta fayda var, karşıdakini dinlemeden yapılan konuşmalar sonucunda yanlış anlaşılmalar ve karşıdakini yargılama, yayın adalet temasının olumsuz çalışmasının örneğidir ve yapılan akit ve sözleşmeleri tehlikeye düşürecek temalardır. Bütünün hayrına olması dileğiyle, sevgiyle