MARS YAY BURCUNA GEÇTİ


 

MARS YAY BURCUNA GEÇTİ (3 Ocak-16 Şubat 2020)
   Mars nasıl harekete geçtiğimiz, hangi konularda inisiyatif alıp mücadele ettiğimiz, atılım ve girişimlerimiz, kazanmak için nasıl savaştığımızla alakalıdır. Tutku, hırs, rekabet ve isteklerimizdir, öncülük, liderlik, spor, kas gücü, fiziksel enerji, agresyon, savaş, öfke, kavga, ölüm, cinsellik ve sabırsızlık diğer temaları arasındadır. 
   Yay burcu ise ateş elementine sahip ve değişken nitelikte eril bir burçtur. İyimser, özgür, neşeli, maceraperest, sporcu, gayretli, yeni yerler keşfetmek, doğa yürüyüşleri, yabancı kültürler, yurtdışı, umut, uzak hedefler ve yolculuklar, inançlar, etik, ahlak, felsefe, iç-dış ticaret, hukuksal temalar, akademik eğitim, basın-yayın, matbaa temsil ettiği temalar arasındadır.
   Mars’ın düşünmeden hemen harekete geçen, agresif yapısı yay burcunun iyimser doğasına uyum sağlamakta zorlanacaktır, ısrarcı kararlı atak enerjisi sınırları aşmasına diğerinin sabrını sınamasına neden olabilir. Hedefe yönelmek isterken Mars’ın aceleciliğiyle hedef şaşabilir. Rekabet duygusu ve hırs yayın gölgesi abartıya neden olabilir. Kişi bu konumda; agresifleşip inanç ve düşünceleri için, kendini ortaya atabilir böylece Mars’ın öfkeli doğası yayın fanatikliği ile kombin oluşturabilir. Veya yay özelliği öne çıkıp kişi kavgaya fırsat vermeyebilir, bir ihtimal! Yay burcundaki Mars; enerjinin sağlıklı harcanması adına, sportif faaliyetler için uygun olacaktır, sakarlıklara dikkat etmek koşuluyla, doğa sporları, tekvando, uzak yolculuklar da diğer seçenekler olabilir.
   Mars’ın dispozitorü Jüpiter düşük çalıştığı oğlak burcunda transit ediyor, (Jüpiter, Güney Düğüm, Merkür, Güneş, Satürn ve Plüton kombinasyonu) oğlak burcunda ki gezegen yığılmasında Ay düğümleri etkisi ve tutulmalara maruz kaldığını! 12 Ocak’ta oğlaktaki Satürn ve Plüton’un tam kavuşumuyla zorlayıcı etkiler vermeyi sürdüreceğini biliyoruz!  Yay burcunda ki Mars’ın oğlak temalarıyla yönetiliyor olması, düşük konumundan dolayı da huzursuz, güvenemeyeceğimiz bir yerleşim olması dolayısıyla da enerjimizi kontrollü kullanmak, sonradan üzüleceğimiz durumlara fırsat vermemek bize düşüyor, iletişim şeklimiz, harcamalar, enerjimizi kendimize ve çevremize faydalı şekilde kullanmak, hedef belirleyip plan, program yapıp, çok çalışmak, değişim ve dönüşüm enerjilerini doğru anlayıp hayata geçirmemiz gerekiyor, ayrıştırıcı değil birleştirici olmamız gereken günlerdeyiz. Bu süreçte yayın hoşgörülü doğasını hiçe sayacak, sabırsız, kontrol edilemeyen fanatik davranışlar telafisi olmayan kırgınlıklar doğurabilirken yayın gölgeleri abartı, patavatsızlık, pot kırmak,  lütuf kârlık, oğlağın gölgeleri kısıtlamalar, sınırlar, melankoli, korku ve karamsarlığa dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca otorite figürleri ve yaşlılarla ilgili temalara da dikkat çekiyor gökyüzü! Mars’ın yay yolculuğu 16 Şubat’ta son bulacak, Mars gezegeninin bir sonraki yay transiti ise 13 Aralık 2021’de gerçekleşecektir, gezegen transitleri bizlere verilen fırsatlardır, yaşadığımız zorluklar ise hakikati görüp temkinli olmamızı isteyen uyarıcı niteliğindeki öğreticilerdir, sorumluluklarımızı üstlenmemiz, dersimizi alıp sınavımızı vermemiz gerekiyor bu süreçte ki bir sonraki transite kadar rahat edelim, kolaylıkla olsun her şey.
   Sevgiyle