SATÜRN/PLUTO KAVUŞUMU


SATÜRN/PLUTO KAVUŞUMU (12 Ocak 2020)
   12 Ocak 2020’de Satürn ile Plüton’un 22 derece oğlak burcunda kavuşumu gerçekleşti, Satürn’ün Plüton ile bir önceki kavuşumu 1982 senesinde terazi burcunda gerçekleşmişti, Satürn-Plüton’un oğlak burcunda bir önceki kavuşumu ise 500 sene önce gerçekleşmiş olması, geçmişimizi, atalarımızı ve tüm dünyayı da içine alan bu kavuşumun önemini vurgular niteliktedir. Kişisel bazda, ülkemiz ve dünya olarak önemli bir dönüşümün yaşanacağı bu gök olayının oğlak burcunda gerçekleşmesi bizlerin sorumluluk almamız gerektiğine dikkat çekiyor. Oğlak öncü bir burçtur, yöneticisi Satürn’dür, devleti, kurumlarını, otorite figürlerini, liderleri, başkanları, ekonomiyi, büyük şirketleri, holdingleri temsil eder, yalnız ve bilge kişidir, bu da bize aldığımız kararlar, sorumluluk, belirlediğimiz hedefin sadece kendimize ait olması gerektiğini söylemektedir, bu yolda korkmadan, cesaretle yol alırken, bizimle aynı yolda yürüyenlerin doğru kişiler olduğunu göreceğiz. Satürn oğlak; toprak elementi oluşuyla toprakları, Güneş sistemimizin sınırında bulunduğu içinde sınırları temsil etmektedir, Zodyak haritasında 10.evin sahibidir, kariyer ve statüsel durumumuz ve toplumun bizi nasıl gördüğü ile alakalıdır. 12-13 Ocak’ta oğlak burcunun 22 derecesinde Güneş, Merkür, Ceres, Satürn ve Plüton kavuştular. Güneş istek ve benliktir, Merkür zihinsel faaliyetlerimiz, düşünce yapımız, Ceres tarım, toprak, annelik ve beslenmedir, Satürn kısıtlama, ödev, çalışma, sınavdır, Plüton ise manipülasyon, kontrol, takıntı, finans, cinsellik, güç ve dönüşümdür, bu kadar güçlü bir kombinasyonun bizleri etkisi altına alması ise kaçınılmazdır. Bu konumun bize öğretisi; bugüne kadar bilerek veya farkında olmadan yaptığımız hataların sorumluluğunu alıp onları telafi etme yoluna gitmeliyiz aksi takdirde bedellerini bize ödetecek bir gökyüzü konumu mevcut, aynı şekilde yaptığımız iyiliklerin de mükafatları hazır olacaktır. Güney Düğüm ise geçmişten gelen karmik blokaj ve engelleri, atalarımızdan gelen negatif, bilinçaltımıza yerleşmiş birtakım kayıtları, kodlamaları hatırlatmaktadır, bunlar bizim sırtımızdaki yük ve ayağımıza takılan taşlardır, anne-baba ve atalarımızı, tüm geçmişimizi affetmemizi onlarla ve şu anki yakınlarımızla olan negatif eterik kordon bağlarını sevgi enerjisi ile keserek, özgürleşip neslimizi de temiz bir gelecek armağan etmemizi destekliyor gökyüzü. Pozitif düşünerek hayatımıza olumlu şeyleri çekebiliriz. Bu konum ayrıca yaşlı ve otorite konumundaki kişilerle yaşanılacak gündemlere de dikkat çekmektedir, yaşlılık, eklem, kemik, dişler, deri, mide, beslenme sorunları, diyet gibi sağlık temaları öne çıkabilir. 
   Oğlaktaki Jüpiter ise bize gelecek fırsatlarla birlikte, ilahi destektir, dua ve temiz niyetle sorumluluklarımızı alıp, çalışırsak şans vaat etmektedir, aksi takdirde kazançların kaybı söz konusu olabilir. Hedefimizi belirleyip plan ve programımızı yaparak azimle çok çalışıp, doğru olan yolda ilerlemek, sabır, iletişim, ilişkiler, ebeveynler, güvenlik, geçmiş, aile, yuva, bakıp besleme, taşınma, gayrimenkul, topraklar, anne olmakla ilgili temalara dikkat ederek, bilinçaltımızdaki, en derindeki karanlıklarımızdan arınıp, kurtularak, yepyeni bir hayat ve tamamen değişip, dönüşmemiz ve güç kazanmamız gereken bir sürecin içerisindeyiz, bir yandan olgunlaşırken, bir yandan da bakış açımızı değiştirip, kabule geçmeliyiz, geleceğe yönelik ciddi kararlarla sağlam adımlar eşliğinde ihtiyatla yol almalıyız. Kişisel haritalarımızda oğlak burcunun 22 derecesine düşen gezegen ve ev konumu saydığım etkileri alacağımız alandır. 
   Tüm bunlar gerçekleşirken ilişkilerin gezegeni Venüs 13 Ocak’ta yücelim yöneticiliğini yaptığı balık burcuna geçti, en azından bu kadar sert bir gökyüzü görünümünde para, evlilik ve mutluluk temaları için içimizin serinleyeceği bu konumun; sevgi, sanat, yaratıcılık, spiritüel, empati, hoşgörü, uyum, uzlaşı, ilişkiler ve finans temalarına gelecek desteğin müjdecisi diyebiliriz. Venüs balık etkisini ise yine kişisel haritalarımızda balık burcunun düştüğü alanın temaları belirleyecektir. Bütünün hayrına olması dileğiyle.
   Sevgiyle