MAKÜ’nün Bilimsel Eğitim Etklinliğine TÜBİTAK’tan Destek

MAKÜ'nün Bilimsel Eğitim Etklinliğine TÜBİTAK'tan Destek

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan (TÜBİTAK) destek almaya hak kazandı. Yürütücülüğünü Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mümin Polat’ın yaptığı “Asım’ın Nesli II. Genç Araştırmacılar Bilim Akademisi” isimli proje TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen "2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Prog

16 Ocak 2021 - 16:06 - Güncelleme: 16 Ocak 2021 - 19:51

Yürütücülüğünü Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mümin Polat’ın yaptığı “Asım’ın Nesli II. Genç Araştırmacılar Bilim Akademisi” isimli proje TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen "2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı" kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Proje kapsamında “Asım’ın Nesli II. Genç Araştırmacılar Bilim Akademi”sinde lisans ve lisansüstü öğrenim gören 50 başarılı öğrenci, 4 ayrı üniversiteye mensup ulusal ve uluslararası önemli tecrübelere sahip seçkin 12 farklı bilim insanıyla buluşma imkanı bulacak.

Proje kapsamında 18-20 Mart 2021 tarihleri arasında MAKÜ Lavanta Tepesi Otel’de gerçekleştirilecek buluşma ile teorik ve uygulama etkinlikleriyle bilimsel çalışma ve proje hazırlığı, özgeçmiş hazırlama, akademik bilgi kaynaklarını tarama ve bu bilimsel belgeleri okuma stratejileri, Erasmus+, Mevlana, Farabi gibi değişim programları başta olmak üzere çeşitli fonlar ve programlar, TÜBİTAK başta olmak üzere kamu ya da özel kurum ve kuruluşlarında araştırma yapmaya destek olmak gibi pek çok alanda etkileşim ve bilgiye ulaşma imkanı sunulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FAV ANTALYASPOR: 2 ÇAYKUR RİZESPOR: 3
FAV ANTALYASPOR: 2 ÇAYKUR RİZESPOR: 3
DEVA PARTİSİNDE İSTİFA DEPREMİ
DEVA PARTİSİNDE İSTİFA DEPREMİ