MART AYINDA NORMALLEŞME BAŞLIYOR

MART AYINDA NORMALLEŞME BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim kurulunun tavsiyeleri sonrası toplanan kabinede Mart ayı itibariyle normalleşmenin başlayacağını duyurdu. Planlamaya göre illerin durumuna göre kısıtlamalar azaltılacak. Kafe, restoran vb. işletmelerin geleceği ile ilgili kararlar önümüzdeki hafta netleşecek.

17 Şubat 2021 - 20:12

Mart ayında kademeli normalleşmenin hayata geçirileceğini müjdeleyen Erdoğan, "Kimi şehirlerimizde gayet iyi bir fotoğraf çıktı, bazı şehitlerde ciddi sıkıntılar var. Devlet ve millet olarak tedbirlere uyarak bunun üstesinden geleceğiz. Aşı çalışmaları hızla sürüyor. 5,5 milyonun üzerinde bir aşılamayı tamamladık. Bu işi başaran Türkiye oldu. İlk etapta ihtiyaç duyulan aşıların tedariklerini gerçekleştiriyoruz. Yerli aşımızı da takip ediyoruz.

İllerimizi 4 gruba ayırarak Mart ayı başı olarak kademeli normalleşme başlıyor. Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riski olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleri nedeniyle restoran, kafe vb. işletmelerin yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacak. Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz. Önemli olan vaka sayısının tüm illerimizde azalmasıdır. Normalleşme takvimi vaka sayısına göre hızlı ilerleyecektir.

Biraz daha sabrederek, biraz daha fedakarlık yaparak bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek bir yerde duruyoruz" dedi. Geçtiğimiz yılın Mart ayından bu yana çalışanlara verilen Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili de bilgi veren Erdoğan, ödeneği Mart ayı sonuna kadar uzattıklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Parti’den ‘Toplumun Temeli Kadın’ paneli
İyi Parti’den ‘Toplumun Temeli Kadın’ paneli
Arkeolojinin Işığında Antalya Hikayeleri
Arkeolojinin Işığında Antalya Hikayeleri