MECLİSTE BEKLETME KRİZİ

MECLİSTE BEKLETME KRİZİ

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında CHP ve İYİ Parti Meclis üyelerinin keyfi olarak geç kaldıklarını ve meclisi geciktirdiklerini belirterek, 50 dakika bekletmek suretiyle nezaketsiz bir tutum sergilendiğini söyledi.

25 Mayıs 2021 - 16:09

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başta olmak üzere CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin, Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı olağan meclis toplantısına keyfi geç gelerek saygısızlığın ötesinde demokrasiyi hiçe saydıklarını savundu.

İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Böcek başta olmak üzere CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin, meclis toplantısı için Cumhur İttifakı meclis üyelerini 50 dakika bekleterek, "nezaketsiz" bir tavır sergiledikleri belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "24 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenen Antalya Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı olağan meclis toplantısında Cumhur İttifakı belediye başkanları ve meclis üyelerine yönelik tutum sonrası bu basın açıklamasını yapmak zorunluluğu doğmuştur. Dün, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başta olmak üzere CHP ve İYİ Parti Meclis Üyeleri, sadece meclis üyelerimizi 50 dakika bekletmek gibi bir nezaketsiz tavrın ötesinde düpedüz meclisten, üye seçimlerinin yapılacağı Asat Genel Kurulu’ndan kaçmıştır. Bu yaptıkları hareket saygısızlığın ötesinde demokrasiyi hiçe saymaktır.

Cumhur İttifakı Meclis Üyelerimiz, Antalya’nın hizmete ihtiyacı olduğu bir dönemde  halkımıza hizmet etme adına olması olmaları gereken yerde gereken yerde yani meclis salonunda, maalesef Başkan Böcek’in keyfinin yetmesini ve meclise gelmesini beklemişlerdir. Başkan Böcek, keyfi yetip salona geldiğinde de çareyi adeta suç bastırırcasına nezaketsiz ve seviyesiz bir üsluba sarılmakta bulmuştur. Gecikmenin nedenini soran belediye başkanlarımız ile meclis üyelerimize “ne zaman geleceğimi size mi soracağım?” gibi ifadeler kullanarak temsil ettiği makamı küçük düşürmüştür. Dünkü yaşanan hadiseler, Antalya’da ne kadar basiretsiz bir yönetimin belediyeyi idare etmeye çalıştığını gözler önüne sermiştir.  

Şu anda belediyeyi yönetmeye çalışan kişilerin düştüğü acı durumu, yine dünkü Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında gündemin 68. Maddesi görüşülürken CHP'li Kumluca Belediye Başkanı oldukça veciz ifadelerle anlatmıştır. “Bu mecliste, Kumluca'yı ilgilendiren bir konuda böylesine gülünç bir duruma düşmek Kumluca Belediye Başkanı olarak beni üzmüştür.” ifadeleri, millet ittifakının durumunu ortaya koymuştur.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı’na tavsiyemiz, Antalya Büyükşehir Belediyesini ve  meclisini usule ve kanuna uygun bir şekilde yönetmesidir. Ayrıca 2 yıl 2 aydır Antalyamıza ne hizmet yaptığını, hangi eserleri kazandırdığını çıkıp kamuoyu ile paylaşmasını bekliyoruz. Cumhur İttifakı belediye başkanları ile meclis üyelerine saldırarak yapamadığı hizmetlerin ve vaat edip hayata geçiremediği  projelerin üstünü örtemezsin. Önerimiz şudur; önce kendi gurubunu toplayıp Asat Genel Kurulu’ndaki kaçtıkları seçimleri tamamlasınlar. Unutmasın ki belediye başkanlık koltukları hizmet üretme yeridir. Demokrasiye saygısızlık yapılıp, vakit tüketme yerleri değildir. Kamuoyuna duyurulur.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Başkan Böcek Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısına katıldı
Başkan Böcek Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkanları...
ATABEM kayıtları başlıyor
ATABEM kayıtları başlıyor