MEHMET BAŞARAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

MEHMET BAŞARAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı seçiminin 1 Eylül tarihinde gerçekleşmesi beklenirken, adaylar da birer birer boy göstermeye başladı. Mevcut İl Başkanı durumundaki Mehmet Başaran, Cam Piramit’te adaylığını açıkladı. Oldukça kalabalık bir ortamda adaylığını açıklayan Başaran, Türkiye’nin umudu olduklarını, Genel Başkanları Meral Akşener’i Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtacaklarını ifade etti.

09 Ağustos 2020 - 22:23

İl başkanlığı için yarışın başladığı İYİ Partide İlhami Okudan’ın adaylığını açıklamasından sonra mevcut başkan Mehmet Başaran da adaylığını bugün Cam Piramit’te açıkladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla, Bozkurt işareti yapılarak başlayan adaylık açıklamasına partinin ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya ve çok sayıda partili katıldı. Adeta gövde gösterisi yapan Başaran, yaptığı konuşmada İYİ Parti’nin Türkiye’nin umudu olduğunu vurguladı.

 “TÜRKİYE’NİN UMUDUYUZ”

“Bu salonu dolduran bizler mesuliyetimizin farkındayız” diyen Başaran, “Kararmakta olan ufku iyilik güneşiyle aydınlatacağımızdan, Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. İYİ Parti ve Genel Başkanımız Meral Akşener, Türkiye’nin umududur. Bizler, cesur yürekliler Türkiye’nin umuduyuz. İYİ Parti, vatanseverlerin karargahıdır. Kuvayi Milliye hareketinin merkezidir. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temsilcisidir. Özgürlüğün bedelidir. Kalkınmanın partisidir. Yolsuzluğun düşmanı, Sultan Alparslan, Fatih Sultan Mehmet, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir.” diye konuştu.

“HAK, HUKUK, ADALET DİYEN İNSANLARIZ”

Ayrıştırıcı her kavramın, etnik milliyetçilik ve mezhepçiliğin Türk milletinin sırtına saplanmış bir hançer olduğunu söyleyen Başaran, şunları dile getirdi: “Genel Başkanımız ve biz iyiler, tüm bu kavramların üzerinde bir Türkiye inşası için yola çıktık. Milliyetçi, demokratik, kalkınmacı, Atatürk ilke ve inkılaplarına yürekten bağlı insanlarız. Devletimizin güçlü, milletimizin mutlu olması için gece-gündüz çalışan, varlığım Türk varlığına armağan olsun diyen insanlarız. Parti devletine karşı olan insanlarız. Devletin valisinin, iktidarın il başkanının karşısında hazır ol vaziyetinde durmasını hazmedemeyen, kabul etmeyen insanlarız. Hak, hukuk, adalet diyen, laik, demokratik ve sosyal hukuk çizgisinde olan insanlarız.”

 “ANTİ DEMOKRATİK DAVRANIŞLARA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Salonda bulunanlara cesur yürekliler diye seslenen Başaran, “Tüm zorlukların üstesinden birlikte geldik. Herkesin koltuğuna sıkı sıkı tutunup saklandığı dönemlerde bizimle yola çıkan sizler, yılmadan, usanmadan bir gayret ortaya koydunuz. Bu siz cesur yüreklilerin eseridir. Partide görev aldığımdan bu yana kimseyi ötekileştirmedim. Sadece kapılarımızı değil, gönüllerimizi de açtık. Yine aynı anlayışla karşınızdayım. Bölünmüş bir yapı değil, el ele sevgi dolu bir Antalya il teşkilatı kuracağız. Liyakatli insanlarla, doğru kadrolarla çalışıp, demokrasi ve kalkınma sloganıyla çıktığımız bu kutlu yolda anti demokratik davranışlara asla müsaade etmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

“ANTALYA’DA SEÇİMLER İYİ PARTİ SAYESİNDE KAZANILDI”

Konuşmasının sonunda başta Antalya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Millet İttifakı olarak belediyelerin kazanılmasında İYİ Parti’nin büyük pay sahibi olduğunu kaydeden Başaran, “İYİ Parti bundan sonra gerekli temsiliyeti ve değeri görecektir. Antalya’da seçimler kazanılmışsa bu zafer İYİ Parti sayesinde olmuştur. Ben adaletsizliği gidermek, İYİ Partili kadroların hak ettiği yerlerde olması için buradayım. Gençlerimizi ve kadınlarımızı daha aktif hale getirerek Antalya’da söz sahibi olmaları için buradayım. Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmak için buradayım. Allah iyilerin yanındadır ve iyiler mutlaka kazanır” diyerek kendisine destek verenlere teşekkür etti. Öte yandan İlhami Okudan, Mehmet Başaran’ın yanısıra İYİ Parti’de Eski İl Başkanı Ahmet Aydın’ın, Ali Adnan Kaya’nın da başkanlık yarışında yer aldıkları biliniyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
BAŞKAN BÖCEK'E TRAKEOSTOMİ UYGULANDI
BAŞKAN BÖCEK'E TRAKEOSTOMİ UYGULANDI