MEMUR SEN’DEN 15 TEMMUZ PROTESTOSU

MEMUR SEN'DEN 15 TEMMUZ PROTESTOSU

Memur-Sen Konfederasyonunun Antalya Temsilciliği, bağlı sendikaların şube başkanları ve üyeleri 15 Temmuz darbe girişiminin 3.yıldönümüne ilişkin olarak kapalı yol havuz başında toplanarak 15 Temmuz darbe girişimini protesto etti.

15 Temmuz 2019 - 19:02

Amaç milletin iradesine zincir vurmak

"Milli iradenin öncüsü 15 Temmuz'un nöbetçisiyiz, her şehit bir meşaledir" yazılı pankart açan ve ellerinde hain darbe girişiminde şehit düşenlerin fotoğraflarını taşıyan sendikalılar adına açıklamayı Memur Sen İl Temsilcisi Mustafa Çoban gerçekleştirdi. 15 Temmuz 2016 tarihinde ülke olarak uluslararası karanlık bir işgal ve darbe girişimiyle karşı karşıya kaldıklarını hatırlatan Çoban, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin amacının millet iradesine zincir vurmak ve Türkiye'yi sömürüye açık hale getirmek olduğunu aktardı.

Görünmeyen tarafta küresel güçler var

Mustafa Çoban, "Milletin inanç değerlerini istismar ederek, şeytani bir planla, devlet içinde örgütlenen FETÖ, önüne konulan planı harfiyen yerine getirmiş, 17/25 Aralık kumpası, Gezi kalkışması, Kobani olayları sonuç vermeyince askeri bir darbe seçeneğine başvurmuştur. Bu meş’um ihanet eyleminin görünen tarafında FETÖ, arkasında ise bir takım küresel güçlerin olduğunu artık bugün daha kesin bir şekilde biliyoruz. Açık ve net olarak söylüyoruz: FETÖ’yü ve FETÖ’cü teröristleri darbe girişiminden sonra hangi güçler koruma altına aldıysa darbe girişiminin arkasında o güçler vardır" dedi.

"Darbecilerin değirmenine su taşıyorlar"

FETÖ'nün taşeronluğunu üstlendiği 15 Temmuz Darbe girişimine, 250 şehide ve 2 binden fazla gaziye rağmen kontrollü darbe diyenlerin ülkede varlığını sürdürüyor olmasının Türkiye için büyük bir talihsizlik olduğunu vurgulayan Çoban açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi: "Darbecilerin değirmenine su taşıyan bu karanlık söylemin bir gaflet hali olduğunu Buna karşın sular durulup hakikati bütün çıplaklığıyla gösteren belge, bilgi ve gelişmeler ortaya çıktıktan sonra hâlâ bu düşüncede ısrar edilmesini de ancak ihanet olarak görüyoruz. Nitekim Türkiye’yi büyük bir kaosa ve iç savaşa sürüklemeyi hedefleyen bu hain planda 8 binden fazla askeri personel, 35 uçak, 37 helikopter, 74 tank,  246 zırhlı araç, 3 askeri gemi millete karşı kullanılmıştır. Meclis, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Özel Harekât Daire Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT, TRT vericileri ve birçok kurum saldırıya uğramış; Genelkurmay, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, TRT ve onlarca kurum işgal edilmiştir.

Darbe girişimine direnen 250 kahraman kardeşimiz şehit, 2 bin 193 kardeşimiz de gazi oldu. Evlerinde oturup çekirdek çitleyerek gelişmeleri televizyondan izleyen ve darbe girişiminin sonucuna göre pozisyon almayı hesaplayanlar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ne olduğunu anlayamazlar.  Darbe tehlikesi geçene kadar milletin 29 gün boyunca tuttuğu direniş nöbetlerine burun kıvıranlar, meydanlarda gösterilen kahramanlığın bize bir vatan kazandırdığını bilemezler, kavrayamazlar.  15 Temmuz’u anlamak isteyenler; o geceyi meydanlara çıkan milyonlara, canlarını veren şehitlere, kanlarıyla meydanları kızıla boyayanlara sorsunlar. Darbe başarılı olsaydı 16 Temmuz sabahı ülkenin nasıl bir felakete uyanacağını -gafiller anlamasa da- bu millet görmüş ve gereğini yapmıştır

"Üniforma giymiş teröristlerin millete karşı kullandıkları tanklara, uçaklara, bombalara iman dolu göğsünü siper etti. O gece abdestini alıp namaz kılarak meydanlara çıkan, tanklara, uçaklara, helikopterlere karşı çıplak elleriyle direnen milletin kahraman evlatları bu vatanı; Allah’ın yardımıyla, büyük bir işgalden, karanlık bir iç savaştan ve emperyalizme uşaklıktan kurtararak bize yeniden hediye ve emanet etmiştir. Bu hakikati çocuklarımıza, gençlerimize anlatmak emanete sadakatin bir gereği ve şehidlerimize karşı boynumuzun borcudur" 

Yapılan açıklamanın ardından Diyanet Sen 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan şehitlerimizin ruhu için kuran tilaveti okuyup dua etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTAB üyelerinin seçimi gerçekleşti
ANTAB üyelerinin seçimi gerçekleşti
Altınova’ya okul müjdesi
Altınova’ya okul müjdesi