MHP İl Başkanı Aksoy’dan ilginç benzetme

MHP İl Başkanı Aksoy'dan ilginç benzetme

Bir TV kanalında yayınlanan 'Seçim Akdeniz' programında Dilek Bozkurt Özgenç'in konuğu olan MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Millet İttifakı'nın HDP ile yaptığı gizli pazarlıklara temas etti. Gizli ittifakı yalanlayamadıklarını dile getiren Aksoy, HDP'li isimlerle yapılan pazarlık esnasında orada olduğu söylenen Millet İttifakı Kepez adayı'na yönelik de ilginç bir benzetme yaptı. Dinç'in Kepez'e hiç bir şey veremeyeceğini belirten Aksoy, Dinç'in Kepez adaylığını Ramazan pidesi kuyruğuna benzetti.

14 Mart 2019 - 12:42

12 AYDA BİR SEÇMENİN ÖNÜNE ÇIKIYORLAR

Aksoy, "Seçmen Murat Dinç'in Kepez'e bir şey veremeyeceğini çok iyi biliyor. Bugün bir fırına gidip pide alırsınız. Pide Ramazan ayına özgü tadı ile çıktığı için pide kuyruğu olur. Vatandaş kuyruğa girer. Bunlar da aynı Ramazan pidesi gibi 12 ayda bir ay seçmenin önüne çıkıyor. Bu şekilde oy alamaz, bu milleti kandıramazlar. Orada yaşayan HDP'li seçmenlerimiz çok iyi biliyor ki hizmeti Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Hakan Tütüncü götürüyor. Burada üst makamlar pazarlık yapmış, görüşmüş olabilir ancak taban Kepez'de kimin ne hizmet yaptığını, yapacağını çok iyi biliyor. Bir de altını çizmem gerekiyor ki Millet İttifakı mensupları Kepez ilçesindeki mahallelerde farklı dil kullanıyor. Biz ise ziyaret ettiğimiz yerlerde aynı dili kullanıyoruz. Onlar bir tarafta başka diğer tarafta başka konuşuyorlar. Milletimiz her şeyin farkında bakın CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, mitingte mikrofonu açık unutunca CHP-HDP ortaklığının boyutu ortalığa saçılmıştı. Sela nedeniyle konuşmaya ara veren Arslan'ın yanına gelen bir iş insanı 'Bizim oy Kürdistan'a' deyince Arslan'ın yanıtı 'Bize verecek demektir' olmuştu bu kamuoyuna yansıdı. Bu ülkede Kürdistan diye bir bölge mi var? Sayın Cumhurbaşkanımız da Kürdistan'ı çok istiyorsan defol git diyor. Birileri de çıkıp biz İyi Parti'ye CHP'ye oy verenlere terörist filan diyormuşuz söylemlerinde bulunuyor biz bu kadar ahmak mıyız? Siyaseti hiç mi bilmiyoruz. Altını çiziyorum ki seçmenin iradesini ortaya koyacağı yer sandıktır. 31 Mart yerel seçimlerinde gereken cevabı seçmen verecektir" diye konuştu.

CHP SEÇMENİ DENİZ BAYKAL'I ÖZLÜYOR

Cumhur İttifakı'nın kürt seçmenle bir problemi olmadığını da belirten Mustafa Aksoy, bin yıldır bu topraklarda beraber yaşadıklarını, aynı mücadeleyi verdiklerini söyledi. HDP'ye oy verenlere bir sözümüz yok diyen Aksoy, meydanlara çıkıp beka meselesinden bahsedenlerin yaptıkları gizli ittifakta tepki verdiklerini aktardı. Öte yandan CHP'li seçmenin Deniz Baykal'ın yönettiği dönemi özler hale geldiğini belirterek CHP'li seçmenin tepkisi olduğundan da bahseden Mustafa Aksoy, "CHP'nin kıtlıkçı bir anlayışla Antalya'yı ne kadar geriye götürdüğünü bu millet biliyor. Turizmin, tarımın başkenti dediğimiz dünyanın gözbebeği dediğimiz Antalya'yı geriye götüremeyiz vizyonunu geleceğe taşımalıyız ve o sebeple milletimizin Cumhur ittifakına katkı koyacağından şüphe etmiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli kini ve nefreti ile ülkeyi uçuruma sürüklemek isteyenlere, aklı selim düşünen seçmen müsaade etmeyecektir. Vatandaşlarımızın Gazipaşa'dan Kaş'a kadar Antalya'nın 19 ilçesine eşit ve hakkaniyetli bir şekilde hizmet eden gerçek Antalya sevdalısı Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız sayın Menderes Türel'e bir kez daha bu şehrin anahtarını teslim edeceklerine inanıyorum"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
"EĞİTİMDE BAŞARI BU ÇATININ ALTINDA"