“Misyonumuz Güleryüz ve Güven”

“Misyonumuz Güleryüz ve Güven”

Çolakoğlu Bosch: “Misyonumuz Güleryüz ve Güven”

29 Ocak 2019 - 21:07

Akdeniz Bülten Haber Dergisi olarak 2011 yılında Aziz Şahin ve Süleyman Düzgün ortaklığında kurulan Bosch Çolakoğlu mağazasındayız. O dönemde zorlu piyasa koşullarına rağmen ayakta durmayı ve hatta başarılı mağazalar arasında Türkiye genelinde ilk 10 mağaza arasına girmeyi başaran Bosch Çolakoğlu Mağazasının dününü, bugününü ve yarınını konuştuğumuz keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Öncelikli olarak güler yüz ve güveni ön planda tuttuklarını söyleyen Bosch Çolakoğlu Yönetim Kurulu Başkanı ve BUGİAD(Bucaklı Genç İşadamları Derneği) Başkan Vekili Süleyman Düzgün, “Açıldığımız günden bu yana güler yüz ve güveni ön planda tuttuk. ‘İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim’ sözünü kendimize ilke edindik” diye konuştu.

Antalya’da hizmet veren Bosch Çolakoğlu’nun ise temelleri 2011 yılında atılmış. Zorlu piyasa koşullarına rağmen ayakta durmayı başarmış sayılı firmalardan birisi. Hele ki son bir yılda yaşanan ekonomik krize inat başarı yüzdesini daha da arttırmış. Başarı sıralamasında Türkiye genelinde ilk 10 mağaza arasında bulunan Bosch Çolakoğlu Yönetim Kurulu Başkanı ve BUGİAD Başkan Vekili Süleyman Düzgün, “İşimizde ki birinci kuralımız olarak müşteri memnuniyetini hep ön planda tuttuk. Bunun içinde öncelikle güler yüz olmazsa olmazımızdı. Güler yüzün ardındaki en önemli mesele ise güven. Müşterinin güvenini kazanmayı başarırsanız müşteriniz bir gün Antalya’dan ayrılmak zorunda kaldığında bile sizinle olan irtibatını koparmaz ve alışverişine devam eder. Geçmişte bunun örnekleri de yaşandı. Bir Antalya mağazası olarak kentimizden Azerbaycan’a beyaz eşya gönderdik. Birinci kuralımız her zaman müşteri memnuniyetiydi” dedi.

Beyaz eşyadan sonra İnşaat sektörüne başladıklarını söyleyen mağazanın diğer ortağı Aziz Şahin ise bizlere beyaz eşyadan sonra inşaat sektörüne atılmalarını anlattı. Şahin, “Beyaz eşya sektörüne girişimizden sonra inşaat sektörüne de giriş yaptık. Tabi inşaat sektörü bilmediğimiz bir sektördü. Zor bir sektördü ancak işini iyi yaptıktan sonra tüm zor işler kolaylaşır. 5 yıldır da inşaat sektöründeyiz. Bizde inşaat sektöründe bunu yaşadık. Çok şükür bu zamana kadar yaptığımız inşaatlarda hiçbir sıkıntı yaşamadık. Kütükçü, Yeni Emek ve Gazi mahallelerinde inşaatlar yaptık. Bundan sonra ki hedefimiz siteler yapmak istiyoruz. Talebe göre de farklı mahallelerde veya bölgelerde olabiliriz” şeklinde konuştu.

Antalya’nın konsept mağazası olarak bilinen ve 2018 yılında yenilenen yüzüyle de müşterilerine hizmet veren Bosch Çolakoğlu mağaza sahipleri Süleyman Düzgün ve Aziz Şahin’in beyaz eşyada bundan sonraki amacı ise şubeleşmek. Şube olarak bundan sonra ki süreçte Antalya’nın farklı bölgelerine de hizmet götürebilmeyi hedefliyorlar. ÖTV kampanyasının mağazaya hareketlilik kattığına dikkat çeken Süleyman Düzgün, bu kampanyanın Mart sonuna kadar devam edeceğini kaydetti. Personel eğitimlerine de destek verdiklerini kaydeden Süleyman Düzgün aynı zamanda başarının tecrübe ile sabit olduğunu söylüyor. 8 yıldır Bosch Çolakoğlu’nun yöneticiliğini yapan, 15 yıldır da sektörün içinde olduklarını belirten Süleyman Düzgün disiplininde çok önemli olduğunu söyledi. Öte yandan personelin gülen yüzü de olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yasemin AKYOL
    6 ay önce
    Ben Denizli\'de yaşıyorum 10 sene önce beyaz esyalarimi Çolakoğlu Bosch tan aldım çok memnunum teşekkürler Allah yolunuzu açık etsin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alanya Hep Üniversitesi’nden Engelsiz Eğitime Önemli Katkı!
Alanya Hep Üniversitesi’nden Engelsiz Eğitime Önemli Katkı!
Maden suyunu şişeden tüketin!
Maden suyunu şişeden tüketin!