​​​​​​​ Muhalefete seçmen ve sandık ittifakı...

​​​​​​​ Muhalefete seçmen ve sandık ittifakı çağrısı

Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Berk Hacıgüzeller, tüm muhalefet partilerine sandıklara sahip çıkacak ortak bir sistem kurma teklifinde bulundu

25 Kasım 2022 - 13:00 - Güncelleme: 25 Kasım 2022 - 14:35

 

 

Memleket Partisi Kalkınma ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Berk Hacıgüzeller, Antalya İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Hacıgüzeller, ‘’Ülkemiz, seçim sürecine girmiş bulunmaktadır. Kutuplaşmayı besleyen medya tarafından 2023 seçimlerinin Cumhur ittifakı ile Millet İttifakı arasında geçeceği algısı oluşturulmaktadır.

Ancak ekonomik krizin derinleştiği, gıda fiyatlarının sürekli arttığı, ücretlerin yüksek enflasyon karşısında eridiği, dövizde hareketliliğin önlenemediği bir ortamda; Tarımdan, eğitime, sağlıktan enerjiye, dış politikadan göçmen konusuna kadar birçok sorunla yüz yüzeyken Altılı Masa, aday arayışıyla gündemi meşgul etmektedir’’ dedi.

YAĞ SÜRÜYORLAR

Aday belirleme sürecinin uzatılmasının siyasi iktidarın ekmeğine yağ sürmekte olduğunu belirten Hacıgüzeller, gerçek gündemin gölgelendiğini ifade etti. ‘’Altılı Masa’dan gelen çelişkili açıklamalar, yapay gündem için malzeme vermektedir’’ diyen Hacıgüzeller, şunları söyledi: ‘’Bu durum gerçek sorunlarla boğuşan halkımızı umutsuzluğa sürüklemekte, muhalefete olan güveni sarsmaktadır. Bütün muhalefet partilerine seçimin şeffaf, tarafsız, hukuka uygun ve güvenli yapılabilmesi için seçim ittifakı öneriyoruz. Bir seçimin üç temel unsuru seçmen, sandık ve adaydır. Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmaları yapılırken bugünlerin en önemli konusu seçmen ve sandık ittifakı olmalıdır.’’

Türkiye’deki mültecilerin seçmen yazılıp yazılmadığının kontrol edilmesi gerektiğini vugulayan Hacıgüzeller, muhalefetin bu konular yerine suni gündemlerle seçmeni oyaladığını anlattı.

PAY AZALIYOR

Antalya’nın ekonomisinin giderek küçüldüğünü açıklayan Berk Hacıgüzeller, iktidarın kente yatırım yapmadığını, tarımı artırmak yerine küçülttüğünü ifade etti. Hacıgüzeller, ‘’Bütçeden gelir payı ayrılan ilk 6 şehir içinde bir tek Antalya’nın payı azalıyor. Antalya dünyaya beğendirilmeye çalışılacak bir şehir değildir. Önce Antalyalıları memnun edecek, yaşam şartlarını her konuda kolaylaştıracak bir mutlu Antalyalılar yaratmak zorundayız. Bunun da yolu hem Antalya’ya hem de Antalyalılara doğru hizmetleri yapmaktır’’ diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARIM MUHABİRLİĞİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI
TARIM MUHABİRLİĞİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI
MATSO’DA GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI KONUŞULDU 
MATSO’DA GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI KONUŞULDU