MUHİTTİN BÖCEK MAZBATASINI ALIYOR

MUHİTTİN BÖCEK MAZBATASINI ALIYOR

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhur ittifakının itiraz sürecinin ardından mazbatasına kavuşuyor. Böcek, 8 Nisan Pazartesi saat 16:00’da mazbatasını alıp resmen göreve başlayacak.

07 Nisan 2019 - 22:51

ÖNCE KONYAALTI DEVİR TESLİM

Antalya’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 61 bin 645 oy farkı ile kazandığı seçimin ardından 8 Nisan Pazartesi günü mazbatasını alacak. Böcek öncesinde 20 yıl belediye başkanlığını yaptığı Konyaaltı Belediye Başkanlığı koltuğunu CHP’li bir isim olan Semih Esen’e devredecek. Bu mazbata töreninin ardından saat 16:00’da Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne gelerek yeni görevini devralacak.

CHP'nin adayı Muhittin Böcek 1 milyon 446 bin seçmenden  714 bin 224’ünün oyunu alıp Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirken, rakibi AK Parti'nin adayı Menderes Türel  652 bin 579 oyda kaldı.

MAZBATA NEDİR?

Resmî yazışmalarda 'tutanak' olarak adlandırılan kelime, günlük dilde 'mazbata' olarak geçiyor. Cumhurbaşkanı, milletvekilleri,  belediye başkanları, Danıştay, Sayıştay ve Yargıtay üyeleri gibi görevlere seçilenler mazbata ile göreve başlıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akdeniz'in en güzeli Açelya Yalçınkaya
Akdeniz'in en güzeli Açelya Yalçınkaya
Triatlon Takımımızdan 5 Madalya
Triatlon Takımımızdan 5 Madalya