Muhittin Böcek’ten 15 Temmuz mesajı

Muhittin Böcek'ten 15 Temmuz mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutladı.

15 Temmuz 2019 - 11:41

15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain darbe girişiminin 3. yılına ilişkin görüşlerini açıklayan Başkan Muhittin Böcek, "Ülkemizin birlik ve beraberliğine, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmak uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Tarihi sayısız kahramanlık destanlarıyla dolu olan Yüce Türk Milleti'nin 15 Temmuz 2016’da “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bir demokrasi zaferine daha imza attığını hatırlatan Böcek, düzenlenecek etkinliklerle Türk Halkı'nın demokrasiye olan inancını ve bağlılığını çocuklara ve gençlere her yıl anlatacaklarını söyledi.

Böcek sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Biz Türkler tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.” Bu nedenledir ki 15 Temmuz 2016’da da demokrasiye olan inancımızın gereği olarak darbeye ve darbecilere karşı durarak ülkemizin birlik ve beraberliğine sahip çıktık.  Yüce Türk Milleti olarak Cumhuriyet tarihimiz boyunca her zaman darbelerin karşısında durduk. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğimizin daim olması dileğiyle demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlarım."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Davutoğlu'nun partisinin ismi: YAP
Davutoğlu'nun partisinin ismi: YAP
VALİ KARALOĞLU ŞAMPİYON ÖĞRETMENLERİ TEBRİK ETTİ
VALİ KARALOĞLU ŞAMPİYON ÖĞRETMENLERİ TEBRİK ETTİ