MUHTAR EVİNİ BEKLİYOR

MUHTAR EVİNİ BEKLİYOR

Büyükşehir Belediyesi eski binasının, Karaalioğlu Parkı'nın bulunduğu Antalya'nın güzide mahallelerinden Haşimişcan Mahallesi yıllardır bir muhtar evinin eksikliği yaşıyor. Mahalle Muhtarı Halil Ay, vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için muhtar evi yapılmasını her fırsatta dile getiriyor.

11 Kasım 2020 - 17:48

Bir ucu tarihi Hadrian Kapısı’na (Üç Kapılar) dayanan, diğer ucu Antalya’nın en işlek caddelerinden Işıklar Cadde’sine uzanarak Karaalioğlu Parkı’nı içine alan Haşimişcan Mahallesi’nde, muhtarlık sorunu yaşanıyor. Yaklaşık 1600 nüfuslu mahallede evinin altında bulunan dar bir alanda hizmet vermeye çalışan Muhtar Halil Ay, daha iyi bir ortamda hizmet vermek istediğini belirterek diğer bir çok mahallede olduğu gibi muhtar evi yapılmasını istedi.

“MUHTARLIK OLMAMASI KANAYAN YARA”

Doğup büyüdüğü Haşimişcan Mahallesi’nde 2 dönemdir muhtarlık yaptığını bildiren Halil Ay, mahallede muhtar evi olmamasının kanayan yara olduğunu belirtti. “Burası Antalya’nın göbeği. Antalya’nın göbeği olan bir yerde mahalle muhtarlığının olmaması çok üzücü” diyen muhtar Ay, “Kendi evimin altında küçük bir yerimiz var. Muhtarlık hizmetlerimizi benimle birlikte bir kişinin daha ancak oturabildiği o küçük yerde yürütmeye çalışıyoruz. Mahallemiz için elimizden geleni yapmaya çalışıyorum” açıklamasında bulundu.


“ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞIMIZA DAHA İYİ HİZMET”

Mahalleye yapılacak muhtar evinden herkesin faydalanacağının altını çizen Ay, “Bu kişiye veya bana yapılacak bir yatırım değil. Benden sonra bir başkası gelecek. Mahalleye hizmet için yapılacak. Sonuçta muhtar mahallesinin mülki amiridir. Bunu Cumhurbaşkanımız dile getiriyor. Daha iyi hizmet için mahallemize ve vatandaşlarımıza muhtarlık kazandırılmasını istiyoruz. Biz lüks bir yer yapılsın da istemiyoruz. Vatandaşımız geldiği zaman en iyi hizmeti sunabileceğimiz bir muhtarlık olsun yeter. Önemli olan gelen vatandaşımıza daha iyi hizmet verebilmek. Onun için de hizmet verdiğimiz yerin iyi olması gerekiyor. Diğer muhtarlarımıza ne imkanlar tanındıysa bizde onu istiyoruz” şeklinde konuştu.


“VERİLEN SÖZLER TUTULSUN”

Muhtar evi yapılması için her yere başvuruda bulunduklarını bildiren Ay, “Muhtarlığın biran önce yapılmasını, verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile hastalanmadan önce görüştüklerini ve yapılacağına dair söz aldıklarını belirten Ay, Başkan Böcek’e geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Böcek’in Covid-19 salgınına yakalanarak tedavi altına alınması nedeniyle verilen sözün yarıda kaldığını belirten Ay, “Muhittin Başkanımız biran önce sağlığına kavuşursa yapılacak herhalde” ifadelerini kullandı.


“GÖZ ÖNÜNDE OLMALI”

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski binasının bulunduğu Karaalioğlu Parkı’nın mahallenin sınırları içerisinde kaldığına dikkat çeken muhtar Ay, parkın insanların en çok kullandığı bölümündeki Büyükşehir Belediyesi eski binasının yanına muhtar evi yapılabileceğini söyledi. Muhtarlığın insanların göreceği bir bölgede olması gerektiğini belirten Ay, “İnsanların kolay erişebileceği bir yerde ve göz önünde olmalı. Çok köhne ve dip bir yerde olursa vatandaş bulmakta bile zorlanır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırcami, Muratpaşa konforuyla buluşacak
Kırcami, Muratpaşa konforuyla buluşacak
Başkan Genç, erzak dağıtımı yaptı
Başkan Genç, erzak dağıtımı yaptı