MURAT DİNÇ CEP NUMARASINI VERDİ

MURAT DİNÇ CEP NUMARASINI VERDİ

Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç, Barış, Karşıyaka Emek ve Düdenbaşı Mahalleleri’nde gerçekleştirdiği mitiglerde vatandaşlara telefon numarasını verdi. Dinç, “100 bin kişide vardır numaram, 500 bin kişide olsa da farketmez, ben sizler için buradayım” dedi

28 Mart 2019 - 16:18

Seçime doğru son günlere girilirken mahalle toplantılarına devam eden CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç’in, katılımı yüksek toplantıları miting tadında geçiriyor. Her toplantıda söz sırası kendisine geldiğine mikrofonu alıp masanın önüne geçen ve halkın yakınına gelen Dinç, “Ben masaların arkasında durarak, ulaşılamayan, görülmeyen bir başkan olmayacağım. Başkanken de yanınıza gelip, sizinle bu mesafede konuşacağım” dedi. Toplantılara CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız ve İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut’la birlikte katılan Murat Dinç, vatandaşlara, “Belediye başkanlarının numaralarını biliyor musunuz?” diye sordu. Kalabalıktan aldığı “Hayır” cevabından sonra Dinç, “Ben 24 yıldır aynı numarayı kullanıyorum. Kepez’de 100 bin kişide numaram vardır. 500 bin kişide olsa da farketmez çünkü ben sizlerin sorunlarını çözmek için buradayım. Diyorlar ya bana, ‘Sana ulaşabilecek miyiz?’ diye. Ben size numaramı vereceğim, yalnız seçime kadar bakamayabilirim çünkü telefonum şu an yanımda değil, asistanımda. O telefonunuza cevap verir, bana iletir. Mesaj atarsanız da, ben gördüğümde dönüş sağlarım” diye konuştu ve ardından vatandaşların kaydetmesi için tekrar tekrar numarasını verdi.

Büyük bir samimiyet göstergesi olan bu hareket karşısında uzun süre alkış ve tebrik toplayan Murat Dinç, Düdenbaşı Mahallesi’nde tam numarasını söylediği esnada mikrofonda yaşanan arıza nedeniyle duraksadı ve mikrofonu bırakarak yüksek sesle devam etti. Arızanın hemen giderilmesinin ardından tekrar mikrofonu alan Dinç, “Mikrofon olmasa da olur, bizim sesimizi asla kesemezler. Çünkü biz, inanmış insanlarız, inanmış insanların önünde asla duramazlar. Çanakkale’de duramadılar, Sakarya’da duramadılar, Kıbrıs’da duramadılar, yine duramayacaklar” diye konuştu.

KADIN DOSTU KENT

‘Kepez’in doktoru’ diye nitelendirilen Dr. Murat Dinç, Barış Mahallesi’ndeki toplantıda Kepez’in reçetesini yazdığını söyledi. Dinç, “Kepez’in reçetesinin başına ‘Sevgi’ yazacağım. Her ne yapacaksak sevgiyle yapacağız. Sevgiyle sulanan her ağaç meyve verir. Sevgi, her şeyi iyileştirir” diye konuştu. Projelerinde kadınlara verdiği değeri gözler önüne seren, her gittiği yere muhakkak eşi Nejla Dinç’le giden ve eşinin sayesinde buralara geldiğini ifade eden Murat Dinç, Barış Mahallesi’nde Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği üyesi bir vatandaş tarafından önüne getirilen, ‘Kadın Dostu Kent’ Taahhütnamesini imzaladı. İçeriğinde ayrımcılık yasağı, toplumsal cinsiyet eşitliği, insan onuruna saygı ve sürdürülebilirlikle alakalı 20 madde bulunan taahhütname, Birleşmiş Milletler’in Kadın Dostu Kentler Projesi’nin pilot illerinden olan Antalya’da yapılan çalışmalara destek olunması adına düzenlendi. Taahhütnameyi okuduktan sonra, yazılanların birçoğunu zaten hayata geçireceğini ve bu konuda her zaman destek olacağını vuruglayan Dinç, “Kadınlarımız, toplumumuzun aynası niteliğinde. Bir kentin gelişmişlik düzeyini, oradaki kadınların üretime olan katkısıyla, kadının yönetimlerde söz sahibi olup olmadığıyla, kamudaki çalışan sayısı ve iş yükünün cinsiyet eşitliğiyle dengelenmesiyle ölçebilirsiniz. Biz üretim yapan kadınlarımız için kooperatifleşmenin önünü açacağız, kuracağımız mahalle meclislerinde kadınlarımıza fazlasıyla yetki verip, yönetimde söz sahibi yapacağız. Çalışan kadınlarımızın, evde çocuklarıyla ve ev ekonomisiyle ilgilenen kadınlarımızın, şiddet gören, iş bulamayan kadınlarımızın her zaman destekçisi olacağız” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yöreler Renkler Festivali Başladı
Yöreler Renkler Festivali Başladı
Atık yağlar evlerden toplanıyor
Atık yağlar evlerden toplanıyor