Muratpaşa’daki fesih kararına sendika tepkisi

Muratpaşa’daki fesih kararına sendika tepkisi

Tüm Yerel-Sen Antalya Şube Başkanı Demet Kurupınar, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın olağanüstü meclis toplantısı kararı ile memurların hakkı olan ve yıllardır devam eden sosyal denge sözleşmesini feshetmesine tepki gösterdi.

17 Haziran 2020 - 11:35

Hakları gasp mı edildi?

Sosyal Belediyecilik alanında adından söz ettiren ve Muratpaşa Belediyesi’nin bu kararının kendilerini üzdüğünü belirten Başkan Kurupınar, “2020 yılının başından beri birçok ekonomik sorunla boğuşan,gece gündüz özveri ile çalışan emekçi memur arkadaşlarımızın haklarına gasp niteliğindedir. Pandemi sürecindeki gayretlerinden ötürü Muratpaşa Belediyesinin başarılı olmasını sağlayan memur arkadaşlarımıza ödül verilmesi gerekirken böylesi bir uygulama vicdanlarda büyük bir üzüntü ve soru işareti bırakmaktadır” dedi.
Hukukçu kimliği ile de tanınan Ümit Uysal’ın bu kararı vicdan terazisinde tekrardan tartarak memurların hakkını iade etmesi gerektiğini söyleyen Başkan Demet Kurupınar, bu süreci yakinen takip edeceklerini ve hak kaybı yaşayan tüm emekçilerin mücadelesinde yer aldıklarını kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“15 Temmuz DGM'de yaşatılacak
“15 Temmuz DGM'de yaşatılacak
HEYBELİADA YANGINI KONTROL ALTINDA
HEYBELİADA YANGINI KONTROL ALTINDA