Muratpaşa ‘Semih Tayfur’ dedi

Muratpaşa ‘Semih Tayfur’ dedi

İYİ Parti’nin iptal edilen Muratpaşa İlçe Kongresi yenilendi. İlk seçimde 191 oy alan Semih Tayfur, yenilenen seçimde oylarını 203’e çıkarıp seçimi kazanırken, rakibi Funda Aras 153 oyda kaldı. Tayfur’un başarısı ertelenen İstanbul seçimine benzetildi.

13 Ağustos 2020 - 20:59

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Kongresi, Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Daha önce iptal edilen seçimi Semih Tayfur kazanırken, yine değişen olmadı ve Tayfur Muratpaşa İlçe Başkanı seçildi. 392 delegenin 206’sının oyunu alan Semih Tayfur Muratpaşa’nın seçilmiş başkanı olurken, rakibi Funda Aras ise, 156 oyda kaldı. Böylece iki aday arasındaki fark 50 oldu.


BAŞARAN’DAN BİRLİK MESAJI
Kongreye İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran’ın yanı sıra delegeler ve partililer de katıldı. İl Başkan Adaylarından İlhami Okudan’ın da ekibi ile izlediği kongre İYİ Parti’de birlik beraberlik görüntülerine sahne oldu. Oy kullanma işlemi yapılmadan önce sahneye adaylarla birlikte çıkan İl Başkanı Mehmet Başaran, “Burada demokrasi şöleni yapıyoruz. Demokrasiyi önce kendi partimizde içselleştirerek, herkese örnek bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Muratpaşa kongresinin kaybedeni yok, sadece kazananı var. İyi’ler her zaman kazanır. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.
AHMET AYDIN DA GELDİ
İYİ Parti’de il başkan adaylığından çekilen Ahmet Aydın’da Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan ile birlikte kongre alanına gelirken, üyelerin ve delegelerin alkışlarıyla karşılandı. Her iki adaya da başarılar dileyen Ahmet Aydın, birlik beraberlik mesajları verirken sevenleriyle de bol bol fotoğraf çektirdi. 


FUNDA URAS TOKALAŞMADI
Daha önce yapılan ve kazandığı kongre sonrasında olduğu gibi ilk olarak Funda Aras ve ekip arkadaşlarıyla tokalaşmak isteyen Başkan Tayfur, Aras’ın tavırlarıyla şok oldu. Tayfur, ‘Hepiniz benim kardeşimizsiniz, hep beraber İYİ Partimiz ve Muratpaşa için çalışacağız’ diyerek Funda Aras’a elini uzatırken, Aras ise arabasına binerek kongre alanından uzaklaştı. Aras’ın yaptığı hareket, kendi taraftarlarını da hayal kırıklığını uğrattı.
‘UZUN BİR TATİLE ÇIKIYORUM’ DEDİ HERKESİ GÜLDÜRDÜ
Kongre sonrasında konuşan Semih Tayfur, yaptığı espri ile de herkesi güldürdü. Tayfur, “Hepinizden Allah razı olsun. Çok zor bir süreçti. Hepiniz çok yoruldunuz. Sizleri ben yordum. Emeklerinize sağlık. Ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Asıl işimiz şimdi başlıyor. Şimdi benim çok güzel bir tatil yapmam lazım. Acayip şekilde yoruldum. Yarın öğlene kadar tatildeyim. Cuma’dan sonra partide buluşuyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
BAŞKAN BÖCEK'E TRAKEOSTOMİ UYGULANDI
BAŞKAN BÖCEK'E TRAKEOSTOMİ UYGULANDI