MÜSİAD’tan Anlamlı Proje

MÜSİAD'tan Anlamlı Proje

MÜSİAD Antalya ve Genç MÜSİAD Ramazan ayı münasebetiyle dar gelirli vatandaşlara hitaben Askıda ekmek projesi kapsamında 10 fırınla bu geleneği takip etmeye başladı. 

01 Mayıs 2020 - 15:47

 

‘Biz yoksak, Bir lokmamız sofralarda olsun’
Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi tarafından başlatılan takibini ise Genç Müsiad Antalya Şubesi’nin üstlendiği eski ve kadim bir geleneğimiz olan veren elin alan eli görmediği “askıda ekmek” projesi, iş dünyası tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Ülkenin içinde bulunduğu durumun etkisi ile davetlere icabet edilemeyen Ramazan günlerinde ‘hiç değilse bir lokmamız sofralarda olsun’ diyerek yola çıkan MÜSİAD Antalya ekibi ihtiyaç sahibi mahallelerdeki fırınları belirleyerek adreslerini bir reklam görseli ile duyurdu. Askıda ekmek projesi için Kepez ve Muratpaşa İlçelerinden toplam 10 fırın belirlendi.

‘Askıdan ekmek istesinler’
MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Boğaçhan Göksu proje ile ilgili yaptığı açıklamada, “Maddi durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde gönül rahatlığınca ‘Bana askıdan bir ekmek verebilir misin?” diyebilmeli. Böylelikle kültürümüzün dayanışma ve yardımlaşma dinamikleri harekete geçirilebilmeli. Unutmayalım ki, inancımız ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ esasına dayanmaktadır. Gelin el ele verelim, kardeşlerimizin dertlerine derman olalım, imkânsızlıktan dolayı tek bir kardeşimizin gözünde yaş belirmesin. 2 Ekmek alıyorsanız 1 ekmek de ihtiyaç sahipleri için alın. Bu vesileyle Cenab-ı Hak, yaptığımız ve yapacağımız yardımları kabul eylesin, bizlere, Ramazan Bayramı’na kavuşmayı nasip etsin inşallah.” dedi.

Askıda ekmek projesinin uygulamasında müsiad ekibinin takip ettiği fırınlar işe şu şekilde belirtildi: “Acarlar Ekmek Fırını(Muratpaşa Mah. Şair Adem Dede Cad. Çetin Apt. No:17/A) Ahatlı Ekmek Fırını(Ahatlı Mah. Ulusoy Cad. No:50)Artı Ekmek Fırını(Sedir Mah. Zambak Cad. No:39/2), Çotanak Ekmek Fırını(Sütçüler Mah. Yeşilırmak Cad. No:298), Ersan Ekmek Fırını (Kanal Mah. 4766 Sok. No:10/A), Küçükköy Ekmek Fırını(Şelale Mah. 12.cad.), Nadir Ekmek Fırını(Yeşilyurt Mah. 4300. Sok. Özdemir Apt. No:46/1), Sayım Ekmek Fırını(Habibler Mah. Düden Cad.No:44/A-1), Sıcak Ekmek Fırını(Ayanoğlu Mah. Süleyman Demirel Bulv. No:361), Vahapoğlu Ekmek Fırını (Gündoğdu Mah. 2473.sok. No:15/A)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yoğun talep bakanı sevindirdi
Yoğun talep bakanı sevindirdi
Dertlere DEVA olacaklar
Dertlere DEVA olacaklar