MÜSİAD’tan kan bağışı kampanyasına destek

MÜSİAD’tan kan bağışı kampanyasına destek

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD) Antalya Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri Türk Kızılayı’nın ‘Kan Bağışı Seferberliği’ çağrısına uyarak iftar sonrası kan bağışında bulundu.

08 Mayıs 2020 - 19:29

 

‘Bir gün sizin de ihtiyacınız olabilir’

Koronavirüs salgını ve Ramazan ayı içinde olmamız sebebiyle kan bağışlarının kritik seviyeye düşmesinden dolayı tüm yurtta kan bağışı seferberliği başlatan Türk Kızılayı’na bir destek de MÜSİAD Antalya Şubesi’nden geldi. MÜSİAD olarak ülkenin bekası adına ihtiyaç hasıl olan her durumda orada olmaya gayret gösterdiklerini söyleyen MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Boğaçhan Göksu, her vatandaşın bir gün kendisinin de kana ihtiyacı olduğu bilinci ile hareket ederek kan bağışına destek olması gerektiğini belirtti.

‘Her bağışta 3 kişinin hayatı kurtulur’

Göksu, “Kızılay’ın kan stoklarının covid-19 salgınında yaşanan panik ve tedirginlikten ve Ramazan ayı vesile ile azaldığını biliyoruz. Bu nedenle  kan ihtiyacının karşılanması için elimizi taşın altına koyarak üyelerimizle birlikte sorumluluk bilinciyle iftarımızı yapıp kan bağışında bulunduk. 18-65 yaş aralığında ve 50 kilogramın üzerindeki her sağlıklı birey kan verebilir ve yaptığı bağışla 3 kişinin hayatının kurtulmasına vesile olabilir. İnsanlarımızı, kan ihtiyacının acil ve süreklilik arz eden bir durum olduğu bilinciyle kan bağışı seferberliğine destek olmaya davet ediyoruz. Bu zor günlerde birbirimize destek olmalıyız” diye konuştu.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırcami, Muratpaşa konforuyla buluşacak
Kırcami, Muratpaşa konforuyla buluşacak
Başkan Genç, erzak dağıtımı yaptı
Başkan Genç, erzak dağıtımı yaptı