Narkotik ve Göçmen Kaçakçılığı Suçlarına Yönelik Uygulama...

Narkotik ve Göçmen Kaçakçılığı Suçlarına Yönelik Uygulama Yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti ile kullanımının ve göçmen kaçakçılığının önlenmesi amacıyla 28.06.2019 tarihinde ülke genelinde eş zamanlı olarak "Narkotik Suçlar ve Göçmen Kaçakçılığı Uygulaması" gerçekleştirildi.

02 Temmuz 2019 - 16:42

Bu kapsamda 28 Haziran günü, Cumhuriyet Savcısından alınan talimatlar doğrultusunda, Antalya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Antalya il genelinde, helikopter ile havadan destekli olarak, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Trafik Şube Müdürlüğü personellerinden oluşan (16) ekip ve (1) Narkotik Madde Arama Köpeği (NMAK) ile toplam (195) personelin katılımı ile uygulama yapıldı.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında risk değerlendirmesi yapılan mahalle ve sokaklar tespit edilerek, bu sokaklarda yer alan riskli (10) park ve bahçe, (22) metruk bina, (8) işyeri ve (14) umuma açık yer kontrol edildi.

587 Türk vatandaşı ve 5 yabancı uyruklu vatandaşın sorgulaması yapılırken, araması bulunan 3 Türk vatandaşı yakalandı 2 Türk vatandaşı gözaltına alındı. 41 aracın kontrolü sırasında 8 araca 1372 lira para cezası kesilirken  (0,1 gram) eroin, (4 adet) sentetik ecza ve (16,1) lt kaçak içki ele geçirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muhtarın tel örgü sorunu çözüldü
Muhtarın tel örgü sorunu çözüldü
Kepez’de Sahaf Festivali
Kepez’de Sahaf Festivali