Nesilden nesile aktarmak boynumuzun borcu

Nesilden nesile aktarmak boynumuzun borcu

15 Temmuz destanının yıldönümünde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Şanlı tarihimize altın harflerle yazılan ve 15 Temmuz Destanı diye anılan bu büyük zaferi, Malazgirt gibi, Çanakkale gibi, Büyük Taarruz gibi nesilden nesile anlatmak ve aktarmak boynumuzun borcudur" dedi.

14 Temmuz 2019 - 00:14

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, bu yıl 3.yıldönümü kutlanacak olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladı.Hain darbe girişiminin 3. seneyi devriyesini idrak ettiğimizi belirten Karaloğlu, "Öncelikle, o karanlık geceyi nurlu bir sabaha dönüştüren zaferi milletimize bahşeden Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Dik duruşun timsali Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte meydanlara inerek demokrasi mücadelesi veren kahraman milletimizin her bir ferdine selam olsun. Milletimizin yazdığı büyük 15 Temmuz Destanı’nın baş mimarı olan 251 şehidimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifa ve esenlikler diliyorum" dedi.

Türkiye'nin o gece, tarihte eşi benzeri az görülen hain bir saldırıya maruz kaldığını ancak Türk Milletine yakışan örnek bir mücadeleyle bertaraf edildiğini hatırlatan Vali Karaloğlu, Allah'ın inayeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cesareti ile Aziz milletin güçlü iradesi sayesinde büyük bir zaferi yaşadıklarını söyledi. 

Karaloğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: "Büyük milletimizi bu topraklarda istemeyenlere büyük bir ders daha verdik. Her bir karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış, her bir köşesi ayrı bir destana tanıklık etmiş bu cennet yurdun bizim olduğunu bir kere daha tüm dünyaya ilan ettik. Rabbimize hamd ü senalar olsun. Bir daha bize o karanlık geceyi yaşatmasın. Milletimizin, askerine topuna, tankına, uçağına, milletimizi hedef göstertmesin. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, milli irademizi yok etmek, hürriyetimizi elimizden almak isteyenlere karşı, 15 Temmuz’da olduğu gibi, milletçe onurlu bir mücadele vermeyi ve galip gelmeyi nasip etsin

Şanlı tarihimize altın harflerle yazılan ve 15 Temmuz Destanı diye anılan bu büyük zaferi, Malazgirt gibi, Çanakkale gibi, Büyük Taarruz gibi nesilden nesile anlatmak ve aktarmak boynumuzun borcudur. Bu borcu ifa etmek için 3. Yıldönümünde de bir arada olacağız. O gece yaşananları unutmamak ve unutturmamak için milletçe meydanlarda olacağız. Ülkemizin dört bir yanında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bir ve bütün olacağız. Şehrimizde düzenlediğimiz etkinliklere tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.

Bu vesileyle, Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Büyüktaarruz’dan15 Temmuz’a ve dünden bugüne bu cennet yurdun dört bir köşesinde bu topraklar için toprağa düşen ama makamların en yücesine erişen tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. Büyük destanımızın 3. Yıldönümü, Aziz Milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !