NİYAZİ ÖZÇELİK ADAY

NİYAZİ ÖZÇELİK ADAY

Esnaf odaları içinde en önemli odaların başında Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası geliyor. Ocak ayında başkanlık seçimleri olacak. Başkan adayı Niyazi Özçelik ise esnafın de tercihi ile bu seçimi kazanmayı hedefliyor.

03 Ocak 2018 - 20:59

 

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Niyazi Özçelik bu ayki konuğumuz oldu. Ocak ayında yapılacak seçimlere çok iyi hazırlandığını ve kesin kazanacağını söyleyen Özçelik, amaçlarının esnafa en iyi hizmeti vermek olduğunu ifade ediyor.

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 1965 yılında kurulduğunu da hatırlatan Niyazi Özçelik; “Bizim davamız; eş, akraba, çıkar, yandaş, dost davası değil Ekmek Davasıdır. Ben sadece oda başkanlığına değil bu kutsal emanetin hamiliğine de adayım. Her üye aynı oranda aidat veriyor ama aynı oranda hizmet alamıyor. İşte biz bu adaletsizliğe dur demek için, elimizi taşın altına koymaya hazırım.Biz odamızı büyütüp gelişmeyi hedefliyoruz. Bunun içinde yola çıktık. Sonuna kadarda sözümüzün ve projelerimizin arkasındayız. Umutsuzluk yok, hedeflerimiz ve projelerimiz var. Üyelerimiz hak ettiği hizmeti alacaktır.”

Geçmiş dönemler de de aday olduğunu hatırlatan Özçelik, bu seçimin daha farklı olduğunu ve büyük bir destekle seçimi kazanacağını belirtiyor. Özçelik: “Geçmiş dönemde de aday olmuştum. İlk adaylığımda 470 oy aldık. İkinci adaylığımızda 1357 oya yükselttik. Bu sefer inşallah oyumuzu ikiye katlayıp 2600 oyla göreve geleceğimize inanıyorum” dedi.

SÖZ VERİYORUM!

Seçimi kazanması halinde en büyük projesinin odayı adil bir yönetime kavuşturmak olduğunu belirten Başkan Adayı Niyazi Özçelik, “Üyemize öncelikle doğru ve dürüst olacağız. Gerçekçi vaatlerde bulunacağız. Eşit, şeffaf hizmet. Doğruluk, dürüstlük ilkemiz olacak. Yapamayacağımız sözler vermiyorum. Makam odamda kapı kullanmayacağıma, Esnafın hakkını yediğim zaman misliylegeri çıkacağı bilinciyle bu görevi yapacağıma, esnafımıza eşit davranacağıma adaletin hakim olduğu bir yönetim olacağına, haklının yanında haksız kazanç sağlayanın karşısında olacağıma, esnafıma hizmet için tüm gayretimle çalışacağıma, projeler üreterek esnafımızı her zaman bir adım daha ileriye taşımak için çalışacağıma, şeffaf bir yönetim sergileyeceğime, tahditli plakalarımıza sahip çıkacağıma söz veriyoruz" dedi.

Özçelik'in proje başlıkları ise şöyle; Araç servis ve bakım tesisi projesi, durak bakım aracı projesi, şoförün sesi tanıtım projesi, araçların teknolojiyle donatılması projesi, başarılı üye projesi, ekonomik araç temin projesi, nakliyeci esnafımıza tahsisli (tahditli) plaka projesi, en önemli giderimiz yakıt için büyük proje, çocuklarımızın geleceği için burs, konuk evi projesi, hukuk müşavirliği projesi, nakliyeciler ve kamyoncular projesi, taksi duraklarının yenilenmesi projesi!

ESNAFA ÇAĞRI…

Taksi plaka fiyatlarının Isparta, Burdur'un altında olmasının da üzücü olduğunu belirten Niyazi Özçelik inşallah tüm bu sorunların seçimle sona ereceğini söylüyor. 2014 yılındaki seçimlerde, EXPO 2016’nın açılışıyla ilgili bu bölgeye taksi durağı kurmak yerine turnike sisteminin kazandırılması gerektiğini söylemelerine rağmen bu uygulamanın yapılmadığını da hatırlatan Niyazi Özçelik şu anda şoför esnafının kan ağladığını ve hak ettiği hizmeti alamadığını belirtiyor. Bu seçimin çok çok önemli olduğunu belirten Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Niyazi Özçelik, sözlerine şoför esnafına çağrıda bulunarak son verdi: “Esnafımızdan istediğimiz şudur. 2018 seçimleri odamız için bir dönüm noktası. Aldatılmalarına izin vermesinler. Sapla samanı ayırsınlar. Her dönem esnafı kandırıyorlar, üyelerimiz mağdur ediliyor. Ben, helalini haram yapmak için aday olmuyorum. Gecemi gündüzüme katarak çalışacağıma söz veriyorum. Görevin öneminin farkında olarak aday oluyorum. Ulaşım sektörü çok önemli.  Bunun bilinciyle bu göreve talip olduk. Seçilirsem ben değil şoför esnafımız ve kentimiz kazanacak.”

 

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HERŞEYİMİZ TAKSİ
HERŞEYİMİZ TAKSİ
VALİ KARALOĞLU FIEP ZİRVESİ HOŞ GELDİNİZ YEMEĞİNE KATILDI
VALİ KARALOĞLU FIEP ZİRVESİ HOŞ GELDİNİZ YEMEĞİNE KATILDI