Nuran Yılmaz: İktidarımızda bütün engelleri aşacağız

Nuran Yılmaz: İktidarımızda bütün engelleri aşacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde Engelliler Çalıştayı düzenlendi.

28 Nisan 2022 - 10:08

 

 

Engelli yurttaşların sorunlarını dinlemek ve çözüm önerilerinin geliştirilmesine dönük çalıştaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katıldı.

CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nuran Yılmaz ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelliler Birim Müdürü Fatin Iltar, Antalya Kent Konseyi Engelli Birim Başkanı Mehmet Karavural, Türkiye Sakatlar Derneği'nden İsmail Fırat da çalıştay da yer aldı.

CHP olarak buna benzer çalışmalarla bütün toplumsal kesimlere ulaşmaya çalıştıklarını, bütün dezavantajlı kesimlerin sorunlarını konuşup çözüm geliştirmek adına Genel Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcımız Yüksel Taşkın'ın çağrısıyla bir araya geldiklerini vurgulayan Nuran Yılmaz, "iktidar olduğumuzda engelliler adına yapılacak çalışmaları ele aldığımız bu çalıştay, Türkiye genelini kapsayan son derece önemli bir buluşma oldu. CHP iktidarında bütün engelleri aşacağız, Türkiye herkes için yaşanabilir bir ülke olacak" diye konuştu.

Engellilerin kent yaşamına entegrasyonu, engellilerin toplumsal hayata sorunsuz bir şekilde katılımı, yerel yönetimlerin engelsiz bir kent için uyguladığı politikalar ve çözüm önerileri Türkiye'nin çeşitli yerlerinden katılan sivil toplum temsilcileri ve uzmanlar tarafından ele alındı. Çalıştay raporu katılımcılara sunuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARIM MUHABİRLİĞİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI
TARIM MUHABİRLİĞİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI
MATSO’DA GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI KONUŞULDU 
MATSO’DA GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI KONUŞULDU